Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A házimacska legközelebbi...

A házimacska legközelebbi rokona melyik állat, és az mit eszik a természetben?

Figyelt kérdés

Jóminőségű száraztápot szeretnék nekik választani, azt szeretném ha a fehérje forrásnak köze lenne ahhoz amit a természetben fogyasztanak...


Olyan tápokat is láttam melyek jávorszarvast, vaddisznót, vagy akár ameriki bölényt tartalmaztak...

Nos, nem hinném hogy a puma lenne (pl.) a házimacska legközelebbi rokona.


Esetleg a halászmacska az?


Mert akkor halas tápot veszek nekik...


2019. okt. 10. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ragadozó pockot egeret madarat bogarat megfog , a jobb táp amik dragabbak nem színesek nem szójákból állnak . A húsipar tömeges mészarlásai miatt sok cucc kerül bele a tápokba sok növ3nyi olaj kivonat ....
2019. okt. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
A vadmacska (Felis silvestris), ami kisemlősöket, madarakat, gyíkokat, halakat és rovarokat eszik.
2019. okt. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
72%
Hát, száraz tápot biztosan nem esznek.:D Ne halas tápot vegyél hanem halat és egészben nyersen add. Semmivel nem rosszabb v jobb attól egy táp, hogy milyen állat húsát tartalmazza, nem ezen múlik a minősége. Én biztatnálak, hogy a tápokat, konzerveket csak kiegészítő eledelként add bármit is írjanak a zacskóra. A hal és a csirke mindig jó választás az utóbbit főzve.
2019. okt. 11. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Utolsónak igaza van.


Mondjuk a hallal csak annyit , hogy a szálka bele állhat a szájába.


Igen rá vannak írva az ilyen tapokra, hogy a svájci alpokban szárított, kecskehus, még hálóval fogott tonhal...

Ahhha...


Vannak jó minőségű tápok, de azért na.

2019. okt. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönön, de alaposan utána olvastam a BARF-nak állatorvosi és biológiai szempontból, és nem találom megfelelőnek...

Ráadásul még egyáltalán nem is praktikus.


Gondolom, ha az Orijenre az van írva, hogy szabályozott halászatból származnak a halak, akkor ez így is van...


Máskülönben egy komoly bűncselekményt követnek el.

2019. okt. 11. 10:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, és én is úgy gondolom, hogy nem mindenkinek való a nyers etetés. Rohadt könnyű elb4szni, nagyon sokmindenre oda kell figyelni. A nyerses csoportban kb. napi szinten vannak olyan posztok, hogy eztmegazt a húst nem eszi meg a macska, eztmegazta húst kihányja állandóan. Ha innen veszed megeszi, ha onnan veszed nem eszi meg, stb... Hosszas tervezés után összeállítod grammra pontosan mindenféle kiegészítőkkel a menüt, és borul az egész, mert a macska épp nem eszi meg azt a pulykacombot, amit a hentestől vettél... A nyers etetés nem annyiból áll ám, hogy eléb4szod minden bap a csirkemellet mega farhátat! Nekem az állatorvosaim is ellenzik, azt mondják rövid távon nagyon jó lehet a szervezet méregtelenítésére, eliminációs diétára, de hosszútávon nem ajánlják!
2019. okt. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
12%
Szerintem meg túl van lihegve ez az egész kutya, meg macskaetetés, persze némelyik agyontenyésztett példánynak még a levegő is káros. Kezdem már itt is úgy érezni magam, hogy én vagyok a balfék, mert természetes kajákat eszek és az állataim is azt kapnak.
2019. okt. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

Az orijen szárazból a legjobb. Alternatíva, ami közel ugyanolyan jó, az az Applaws, a Purizon és az Acana.

Én mind a 4 márkát adom, azon belül az ízeket keverem és hetente váltva mindig másik fajtát kap.

Egyébként a vadmacska a legközelebbi fajrokona. Sőt, sok elvadult házimacska is van, ami "hivatalosan" házimacskának született, de ha nincs gazdája, hova tartozása, akkor úgy él, mint az őse, a vadmacska: bogarászik, egerészik, kint a vadonban.

A tápon kívül az enyém főtt/sült húsokat/halat/tojást szokott kapni. Egyedül a májat kapja nyersen, mert imádja, de csak nyersen eszi meg. Van itthon konzervhús is neki, olyan macskaeledelek, amik tiszta húsból+saját húsléből állnak, ha épp nem tudtam venni neki vagy nincs időm főzicskézni, akkor csak bontok egy konzervet. Havi 1-2 alkalom ez csak.

A száraztáp azért jó amúgy, mert sok macska nagyon keveset eszik, viszont a száraz eledelből ha megeszi a napi adagja felét az is több, mintha más kajából enne ugyanekkora mennyiséget. Mert tartalmas, szárított formában sokkal több vitamint, tápanyagot tartalmaz,mint egy sima hús vagy húskonzerv.

Na, a lényeg, hogy bármilyen tápot választhatsz, aminek legalább fele része hús és lehetőleg gabonamentes. Ez a lényeg, a cicák nem, vagy csak nagyon nehezen emésztik a gabonafélét, végülis ragadozó állatok.

2019. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!