Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gerinctörés nélkül lehet...

Gerinctörés nélkül lehet bénulás? Többi lent.

Figyelt kérdés
A cicámat ma sajnos elütötte az autó. Valószínűleg a éppen csak a fenekét kapta el ami szerencse hisz életben van, viszont a hátsó két lába nem akar mozogni, nem is érez vele. Vizelési ingere van és estére a széklete is megszilardult. Azonnal rohantunk az orvoshoz aki aztmondta valószínűleg eltört a gerince, de azert röntgeneztessük a legközelebbi állatkorhazban. Rohantunk tovább az állat kórházba, ahol megállapították, hogy nincs törés, ami ugye fantasztikus hír. Visszaküldtek az állatorvoshoz, aki elkezdte a kezelést. Kapott antibiotikumot, szteroidot, fájdalomcsillapítót, kálciumot és bkomplexet. Vasarnap újra kell mennünk. Addig hazahoztuk, most ápoljuk. Volt már valaki így? Tudom, hogy a cicáknak 9 életük van, de rettentően aggódom. Mit gondoltok?

2019. okt. 11. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Élete van 9, de nem halt meg. Marad rokkant, nem fog már szaladgálni.
2019. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ha nincs gerinctörés?
2019. okt. 11. 21:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A bénulás a gerincvelő sérülésétől van, nem a csont törésétől.
2019. okt. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gerincvelő megsérült, akkor sajnos lehet bénulás, és ehhez nem kell törnie a gerincnek. De egyébként én valami normális helyre vinném kezelésre, nem egy olyan dokihoz, akinél még röntgen sincs! :S Lehet, hogy fizioterápiával, vagy egyéb kezelésekkel lehetne javítani az állapotán, ha nem javul a helyzet pár napon belül, de ehhez szakértő kellene.
2019. okt. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs gerinctörés, és nem látszik idegszakadás sem, akkor lehet idegnyomodás is, meg kb bármi, ami vagy elmulik, vagy nem. A normális kezelés sokat javithat az állapotán.

Aztán lehet, minden fölösleges.

2019. okt. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nedves törlővel dorgoltem a popsijat, mert azt olvastam, hogy így könnyebb az ürítés és közben mozgatta a hátsó lábait, pontosabban a lábfejét! Szerintetek ez jo jel? Az a helyzet, hogy Bonyhád és Szekszárd között ingaztunk, Bonyhádon az állatorvos, Szekszárdon a röntgen van. Aztmondta a szekszardi doki, hpgy a gerinc teljesen ép. Úgy tudom, hogy ha a gerinc ép a velőnek sem lehet baja.
2019. okt. 11. 21:52
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is idegnyomódásra gondoltam. De attól éreznie kellene nem? A hátsó két lábával sajnos nem magyon erez. Ezért nem értem az egészet..
2019. okt. 11. 21:55
 8/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Valóban jó jel, ha mozgatta a hátsó lábait. Egyelőre ne nagyon mozgassátok, csak pihenjen.
2019. okt. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem akarok butaságot mondani, de esetleg a veséje nem sérült meg a balesetkor? Egy ismerősömnek kinti cicája van és néhány hónapja teljesen elérzéketlenedett a két hátsó lába, csak kúszott, maga alá piszkított, a farkát se tudta mozgatni. Nem tudták mi történt vele, már gyakorlatilag úgy vitték a macskát orvoshoz, hogy talán el kell altatni. Az orvos megvizsgálta és azt mondta, hogy a veséjével van probléma. Kapott egy csomó gyógyszert, injekciót. Szerencsére rendbejött azóta. Én nem értem, hogy a vesének mi köze a hátsó lábakhoz, de mivel állatorvos mondta és mivel a cica azóta jól van, gondoltam megosztom ezt a történetet, hátha segít.
2019. okt. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy elmondtad és örülök, hogy végül kiderült a probléma forrása. Nálunk nemtudom mi történt, egy csontja sem tört és az orvos a belső sérülést is kizárta. A lenyeg, hogy ma reggelre már mozgatta a farkát és a hátsó lábait is. Még nagyon esetlenül ugyan, de látszik a javulás. Ami viszont aggaszt, hogy szilardat nem akar enni. Vizet azt nagyon sokat iszik, illetve a tejbe tettem egy kis nedves tápot abbol lefetyelt kicsit.
2019. okt. 12. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!