Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj, ha kóstolgat?

Baj, ha kóstolgat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy kb 3-4 hónapos mentett cicám. Nagyon szeretem és kötődök hozzá. Mikor otthon vagyok, mindig velem van, jön utánam, rámmászik, mindig érdeklődik, hogy mit csinálok. Mindent megszagoltatok vele, a kajákból amit éppen eszek néha szoktam adni egy csipetnyit, de tényleg direkt nagyon keveset.

Árt ez neki? Ritkán szoktam csinálni, de nem tudom, hogy baj-e. Ha ezzel rosszat teszek neki, abbahagyjuk a kóstolgatást. :)


2019. nov. 9. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Bajnak baj, de nehéz megállni. Nekem sem megy. Az én macskám 4 éves, de mindenbe beleszagol, még abba is, amit szerintem ismer pl. reggeli kávé, kakaó, sima víz (ebbe bele is iszik a dögje), de a kenyérlángos héját szereti, vagy a joghurtot is megkapja, ami a joghurtos doboz tetéjere belülről felragad. Abszolút kedvenc a sós vaj (igen, a drága fajta, abból pici darabokat megeszik). Konkrétan a tányéromba nem kajál bele, nem nyúl az ételbe bele.
2019. nov. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

1-es vagyok, szeretnek szagolgatni, kíváncsiak na. Vannak olyan kaják, amiket nem szabad ennie, mert direktbe ártalmas, a többi csak nem tesz jót.

Egyik nap apróaütiből leesett egy darab és szétrágta a tetejét. Nem éhségből szerintem, csak tetszett neki, meg jól szét is morzsálta, aztán otthagyta.

2019. nov. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*aprósüti
2019. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
van ahol konyhai maradékkal etetik a macsakákat és semmi bajuk
2019. nov. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Kíváncsiak ez normális. De ne szokasd rá a te ételedre. Ami a cica kaja az az övé, ami a tiéd az neki általában nem való.
2019. nov. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, mit adsz neki. Krumplit és édességeket nem szabad, ezenkívül még nézz utána mit nem szabad ennie.
2019. nov. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%

Az enyém simán belemászik a tányéromba, ha egy pillanatra elfordulok.

Vagy ha lepottyan vmi a konyhapultról, azt is felkajálja egyből.

Meg annyira kíváncsi, mászik rám, hogy néha hülyeségeket adok neki, mondván úgyse eszi meg. De aztán mégis megette a savanyú káposztát, céklát, almahéjat, nyers répakarikát stb.

2019. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó vagyok, különben jó kajákat kap, nem is finnyás, de minden érdekli:D
2019. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A tányéromba nekem sem mászik bele, nem is nagyon szokott kunyerálni,mert ha valamiből nem szeretnék adni neki, megmondom, hogy nem kap. Valahogy mindig megérti. :)

2019. nov. 10. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!