Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hónapos macska mellé kiscica?

8 hónapos macska mellé kiscica?

Figyelt kérdés
Egész idáig sokat nyafogott, mert egyedül van, unatkozik stb. Persze foglalkoztam is vele sokat. Eddig úgy gondoltam kinövi, csak hiszti. De most lenne lehetőség befogadni egy 4 hónap körüli kiscicát mellé. Az enyém fiú és ivartalan, a másik kislány és később ő is ivartalanítva lenne. Az enyém viszont elég vad, durván játszik, fúj az idegen cicákra(szomszédéra). De talán össze tudnám őket szoktatni valahogy? Szerintetek jót tennék neki azzal, ha hoznék mellé egy társat, agy már előbb kellett volna?
2019. nov. 18. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Ne vegyél másik macskát. Azza törődj, aki van. A macska ugyan társas állat, de nem nyafog - azt max. te teszed -, nem unatkozik (ha veszel neki néhány macskás játékot és foglalkozol vele), és ami a fő: a macska nem hisztis - az az ember.


Fölösleges egy másik macska a már meglevő mellé, mert úgysem igen törődsz azzal sem, aki ott van. És vannak macskák, akik nemcsak fújnak idegen macskákra, de nem is tűrik a létét sem, ha össze vannak vele zárva.

2019. nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan lehet, jobb is, ha unatkozik. Az összeszoktatás egy folyamat, csak neked kell elhatározni, hogy végig csinálod, ha problémák adódnak, akkor is.
2019. nov. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szsrintem nem vásárolja a másik cicát hanem befogadja. Szerintem kifejezetten jó. A kiscica igenis hiányolja a testvéreket, meg nincs akivel játszon...
2019. nov. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Ezt nehéz előre megmondani. Lehet szeretni fogja, lehet féltékeny lesz, lehet egyáltalán nem érdekli majd a másik cica.

Ha van elég időd és pénzed még egy cicara, akkor szerintem hajrá.

Általában jól kijonnek és szeretik egymás társaságát.

2019. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni, nem tudom másoknál ez hogy működik.

Volt egy cicánk, vidékre költöztünk vele, házba.

Akitől vettünk, az suttyomban otthagyott 4 cicát, amikor hívtuk, hogy mi lesz a macskákkal, azt mondta csapjuk agyon őket.

Mondanom sem kell, nem lettek agyoncsapva, hanem mind ivartalanítva lett és kinti-benti cicák lettek, a miénkkel együtt 5-en. Először volt bizalmatlankodás, volt amelyikre félelmében fújt is a mi cicánk, aztán 1-2 nap alatt megszokták egymást és nem volt probléma. Ketten-hárman még rendszeresen összebújva is aludtak.

Igaz, nekünk a szükség hozta így, de szerintem nem gond a több cica együtt, ha mind ivartalanítva van.

2019. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat.
2019. nov. 18. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!