Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kérem segítsenek! A cicám...

Kérem segítsenek! A cicám beteg vagy mi baja lehet? (többi lent) sürgös

Figyelt kérdés
a cicám mostanába álandóan nyávog este,reggel mindig mindenkór.lány cica ivartalanitott s szoba cica.elvitük már nagyon sok orvoshoz ki is viszgálták de semmi baját nem lelték hála az istenek.de mindig nyávog pedig a száraz táp mindig elötte van s 2x kap enni konzervet,vízet 4-5x cserélem neki,almos tálcája naponta takaritva van.állandóan nyávog és nem tudom miért és elég zavaró már hogy minden percben nyivákol,nyafog,s nyekereg.mi baja lehet?a cica 1 éves és kis kóra óta öt neveljük s nagyon szelid,cica egyébként,gyerek barát,s kutyákal ,macskákal jól kijön ami elég meglepö mivel csak ö van:/sokat játszok vele kb egy nap 3-4 órát is.szeretetet kap eleget de mégse anyit hogy elkényeztetett legyen.nagyon szeretem és féltem öt!kérem valakivel volt már ilyen eset?
2010. júl. 19. 00:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj valószínű, hogy a cicának nincs semmi baja egyszerűen csak vágyik a társaságodra.
2010. júl. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha az orvos azt mondta, hogy semmi baja sincs, akkor valószínűleg nincs baja. A macskák nagyon kiszámíthatatlan lények, van, hogy az enyémeim is csak úgy elkezdenek nyávogni, néha azért, mert éhesek, néha csak úgy, mintha beszélgetnének. Egyébként vannak ilyen beszédes macskafajták, mint például a sziámi, az egy kifejezetten sokat nyávogó fajta.

Lehet, hogy játszani szeretne. A macskákat nem lehet beállítani, hogy 1 órától 4 óráig játszom veled, aztán szia. A macskák nem ilyenek. Öntörvényűek. Az van, amit ők szeretnének. Próbáld ki, mivel tudod elhallgatattni. Játssz vele, engedd ki az udvarra (ha van), vagy csak simogasd meg, etesd meg. De szerintem nem kell aggódnod, fizikai baja nincs. (Hisz az orvos is megmondta.)

2010. júl. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van egy félsziámi cicám. Néha rájön az 5perc és elkezd nyivákolni, addig amíg ki nem találom, hogy mit szeretne és meg nem teszem neki. (simi, kaja, simi, játék, simi, fürdés, simi, séta, simi, csicsikálás)

Nyugodj meg, semmi baja nincs a kis szőrzetesednek. :D

2010. júl. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"A macskák nagyon kiszámíthatatlan lények..." – Ühüm! Na, persze.


"Ha éhes, eszik; ha jóllakott, fekszik; ha jól érzi magát, dorombol; ha valami baja van, keservesen nyávog. Ez gondolatainak és érzelmeinek olyan közvetlen kifejezése, amit a képmutató emberek sehogy sem tudnak megérteni, tehát valami hallatlanul körmönfont ravaszságot sejtenek mögötte, s ezért azt mondják a macskára, hogy ravasz. (...) Az emberek, magukból indulva ki, a macskától is azt kérdezhetnék, hogy miért nyávogsz, te, mintha valami bajod lenne, mikor csakugyan bajod van."

(Nagy Lajos – Képtelen természetrajz)


Ebben nagy igazság van.


Amellett ha semmi baja nincs, ezt az orvosok is megerősítették, akkor egyszerűen törődést követel magának. Vannak csendesebb és hevesebb vérmérsékletű macskák. Sok közönséges házimacskát neveltem már föl, és azt hittem, nekem már nem lehet újat mutatni, amikor lett egy sziámi macskám. No, az egyáltalán nem úgy viselkedett, ahogy a "közönséges" macskáknál megszoktam. Olyan fokú törődést és ragaszkodást fejezett ki, hogy néha már szinte zavaró volt a tapadása. A te macskád is valószínűleg társaságra vágyik, és ennek ad hangot.


Félreértés ne essék: nem te határozod meg, mennyi az elég. Azt mondod, napi 3-4 órát dédelgeted. Csak éppen lehet, hogy ő azt kevesli. Az én sziámi macskám annyira szenvedett, ha senki nem volt otthon (mivel dolgozni is kell járni), hogy rekedtre nyávogta magát. Ahogy kinyitottam a lépcsőház ajtaját, egyből megszólalt a 3. emeleten (micsoda hallás!), mint egy légósziréna, és nem is hagyta abba, amíg be nem léptem a lakásba és agyba-főbe nem abajgattam. Ezt annyiszor játszotta el, ahányszor egy nap kitettem a lábam a házból.


Bezony!

2010. júl. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
de szinte egyfolytába játszok vele és mondom hogy állandóan kint van elötte a száraz konzervet meg 2 x kap és nem sziámi hanem közönséges házi cica.tudom hogy öntörvényü cica de most nyári szünetben szinte egész nap vele foglalkozok de nem igényli a simit meg ilyeneket inkább elszalad és nem tudom miért:(ha felveszem az ölembe akor menekül ha csak simán simizem akor is menekül,és csak nyávog meg nyávog.már trobáltam hogy 4 adjak neki kaját de nem éhes!én is a sziámi cicákról tudtam hogy beszédesek de hogy a házi cica:Oköszönöm mindenkinelk a válaszoket
2010. júl. 19. 03:22
 6/11 anonim válasza:
Szerintem ne tarts mindig előtte száraz tápot, és mikor nyávog akkor kínáld meg. Ettől megnyugszik.
2010. júl. 19. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha az orvosok azt mondták, hogy nincs szervi baja, akkor nem érdemes ezen aggódni, bizonyára makk egészséges a cica.

Gyakorlatilag minden leírtak előttem, egy banális ötletem lenne hozzá: egy pingpong labda. Az egyszerűen elveszi a józan eszüket, képesek naphosszat kergetni a lakásban, kertben és csak akkor hagyják abba egy kis időre, amikor már alig állnak a lábukon a fáradtságtól. :=) Lehet, hogy a cicád unatkozik, de nem a te dédelgetésedre, hanem "programra" vágyik. Egy pingponglabda lehet, hogy lekötné a figyelmét és az energiáját!

2010. júl. 19. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.elötö már trobáltam hogy nincs elöte mindig a száraz kajáka de az sem érdekli és nyávog tovább.utolsó:van rengeteg labdája közte pin-pong is de nem érdekli,nem köti le öt.van neki zsinor is amin egy mű egér van kötve és falra van felakasztva de nem játszik vele,s ha húzom a zsinorokat avgy labdázok vele akor is nyávog:(nem tudom mit csináljak,én nem megyek még dolgozni sem mivel 13 vok isibe haza járós vagyok és csak isi időben 56 órát van egyedül mármint nem teljesen mert anyum otthon van a kis öcsémel gyesen és ö is foglalkozik vele apum dolgozik meg a bátyám is.ma már mindent trobáltunk de semmi:(eledelt is vetünk neki mást is a megszokottól ,vetünk neki kaparófát,játékot,mindent ami kellett neki de még mindig nyávog megállás nélkül kivéve ha eszik iszik vagy alszik.pedig még nem is sziámi cica hanem házi cica:)nagyon szeretem de félek apum,anyum,tesóm s még a kis öcsémet is mindig fel kelti anyira nyávog és félek hogy apum meg senkisem bele érteve engem is nem fogja tűrni hogy állandóan nyávogjon mivel apum s bátyám őr és 12 órában dolgozik esti műszakban és már igy megy egy hete hogy nyávog és nyávog és apumat iszonyúan idegesiti és azt mondta ha nem fejezi be akor nem maradhat:( mi tevő legyek?köszi mindenkinek a válaszokat
2010. júl. 19. 12:06
 9/11 anonim válasza:
Lehet hogy kellene még egy cica.... Az is lehet, hogy a szabadba vágyik egy jó kis csavargásra.
2010. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ivartalanított? Lehet, hogy tényleg csak egy kis csavargásra, tivornyázásra vágyik. Az ivartalanítás lenyugtatja őket.

( a pingpong labdás vagyok megint)

2010. júl. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!