Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicának gyümölcs/zöldség?

Cicának gyümölcs/zöldség?

Figyelt kérdés

Adott egy nagyon kíváncsi, 4 hónapos cicalány. Nagyon szeret mindenbe belekóstolni (sajnos olyanba is, amibe nem kéne).

A napokban adtam neki egy szem gránátalmát, és fhú, nagyon rákattant, a konyha padlójáról pedig felszedte az összes leesett kukotocaszemet. De brokkolit is kóstolt már.

Ugye nem lesz baja ezektől? Adhatok neki néha egy nagyon pici gyümölcsöt/zöldséget, ha szívesen eszi?


U.i.: Tudom, hogy szőlőt meg hagymát nem szabad, ezeket természetesen 7 lakat alatt tartjuk :D


2019. nov. 25. 07:09
 1/9 A kérdező kommentje:
*kukorica
2019. nov. 25. 07:09
 2/9 anonim válasza:
Nekem egyszer olyan macskam volt, aki a borsoszemeket ette, mikozben fejtettem 😆 nem lett baja!
2019. nov. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, ha ezekből néha eszik, de ne adj neki egyszerre sokat. :)
2019. nov. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém hat hónapos, mindent szeret megkóstolni. Szoktunk is adni neki, minimális mennyiséget. Szereti például a sárgarépát, barackot, sajtot.
2019. nov. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt régen egy cicám, aki a párolt borsóra volt rákattanva... A tápokba is szoktak tenni zöldséget, olyat is láttam, amelyikben gyümölcs is van. Azért vigyázz a mennyiségre.
2019. nov. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kukoricát nem annyira kéne, a többit jól írtad.

Itt van egy grafika, nem teljes, de elég jól összefoglalja:

[link]

2019. nov. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gránátalmát láttam múltkor az egyik táp összetevői közt, nem lesz baja, de ne minden nap! ;)
2019. nov. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az enyém imádja a főtt borsót, répát, brokkolit, hüvelyes vágott babot, céklát(savanyúba), savanyú káposztát, kígyóuborkát, nyáron pedig együtt ettük a málnát, epret, dinnyét.

De ez úgy volt, hogy baba korában találtam, hazahoztam, gondoskodtam róla és kicsit az anyjának tekint. Így amikor látja, hogy én eszem, akkor egy ideig csak figyeli, van, hogy szagolgatja és nem tetszik neki, de azért megkóstolja, mert "anya" eszi, biztos ez kell:D

2019. nov. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2019. nov. 25. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!