Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg a cicám, helyre johet?

Beteg a cicám, helyre johet?

Figyelt kérdés
Találtunk a párommal egy kiscicát, kivolt dobva az út mentén. Befogadtuk. Láttuk hogy szegény eléggé tüsszög és folyik az orra. És a szeme is rettentő csipás. 2 napja kamillázom a szemét napközben nagyon szép neki de ma reggele sajnos összeragadt neki alig tudta kinyitni. Nagy nehezen sikerült, de ismét szép lett. A tüsszögés már nem olyan gyakori de azért sokat tüsszög. Ma már énis és párom is dolgozunk bent van a szobába , inni , enni hagytunk neki. Délután pedig ha hazaértünk jön hozzá az állatorvos. Annyira aggódom érte, ugye meg éli az estét? :(
2019. nov. 25. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne kamillázd a szemét, mert nem tesz neki jót - tapasztalat - hanem azonnal vidd el egy állatorvoshoz. ha du. jön az állatorvos, akkor ok, de ma lássa egy orvos, mert nagyon fontos!
2019. nov. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Pedig sokkal szebb tőlle a szeme ezért hittem azt hogy jót teszek vele 🙁 meg sokan is tanácsolták 😕 de akkor nagy hibát követtem el vele.

Állítólag jönni fog csak 6 után érünk haza mindd ketten. Remélem bele férünk majd még az időbe. Úgy aggódom.

Egyébként rendesen eszik, nagyon jó kedve van mindezek mellett

2019. nov. 25. 10:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A kamilla szárít, ne használd!!!


Nem szabad tapasztalat nélkül gyógyítgatni!


Talált cicánál pedig mindig első dolog, hogy orvoshoz viszitek. Első körben chipet keres, aztán - ha tényleg kóbor - alapos átvizsgálás, oltások, ivartalanításhoz időpont egyeztetés (hogy ne legyen több szenvedő beteg kiscica az út szélén, látod milyen állapotban van szegény)


Ne hívjátok a dokit, hanem inkább ti vigyétek el állatorvoshoz (állatkórház a legjobb) az sokkal jobb a cicának. Felszerelt rendelőben jól meg tudja vizsgálni.

Hazafelé menet vásároljatok egy szállítódobozt, bele pedig kicsi plédet/takarót, hogy menet közben ne érje huzat (főleg ha tömegközlekedéssel viszitek)

2019. nov. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Macskanáthás szerintem, ha nem kap gyógyszert, bele fog halni. A kamilla semmit nem ér, csak jobban begyullad a szemük tőle! Nem is értem, miért nem vitted dokihoz, ha alapból ennyire csúnyán nézett ki..
2019. nov. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezt a kamillás baromságot el kéne felejteni - nem csak ràd értve, itt is sokszor ajánlgatják egymásnak az emberek. Macskanáthás kiscica meg is vakulhat tőle.

Neked jó tanács a jövőre nézve: talált állattal azonnal az orvosnál kezdünk, akkor is, ha látszólag nincs baja. :) Akkor elkerülhető a mostani kétségbeesés. Esetetekben fontos, hogy mindenképp lássa a doki, kezelés nélkül komoly szövődményei lehetnek, hiszen ki tudja, mióta volt már beteg, mielőtt befogadtátok.

Antibiotikumos kezelést fog kapni és valószínűleg olyan szert, amivel a szemét kezelheted, hogy rendbejöjjön. Feltéve, ha tényleg macskanátha.

Ha meggyógyult, érdemes lesz beoltatni is - benti cica esetén kombinált oltás, kinti cica esetén leukózis és veszettség ellen is.

2019. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem rendelt az állatorvosunk. Messzebbre pedig nem tudtuk elvinni a munkánk miatt ugyanis nem volt rá időnk, mert itt a környéken minden nagyobb rendelő 6-ig van. Hétvégén tudnánk elvinni, de jobbnak látom ha ma kijön az orvos és megnézi. Remélem helyre jön és nem lesz túl késő 🙁.
2019. nov. 25. 10:44
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja és elfelejtettem kérdezni, hogy ha ma kijön akkor adni fog gyógyszert? Vagy pedig receptet fog írni?
2019. nov. 25. 10:45
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen fog kapni gyógyszert. Valószínűleg a náthára vény nélkül kapható acc 100at, a szemére meg vényköteles tobradex szemcseppet. Illetve ha úgy ítéli meg, hogy alultáplált, akkor calopet pasztát. Ez ilyen sűrű gél, napi 3 borsónyi adag fedezi egy macska egész napos tápanyag szükségletét. Plusz kap egy-két immunerősítő szurit.
2019. nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszaitokat!

Remelem kihuzza estig es jobban lesz. Megirom majd hogy mit mondott a doki.

Egyebkent alltalaban mennyibe kerul igy egy vizsgalat? Nem voltam meg ilyen helyzetben igy nem tudom. Csak hogy megis mire szamitsak arban

2019. nov. 25. 11:12
 10/13 anonim ***** válasza:
15%

Igen. Mindenki azt mondja ne kamillazd a szemét, pedig az én macskám is így jött helyre. Azért a kamilla szarit, de van gyulladáscsökkentő hatása is.


Nyilván nem ettől fog meggyógyulni a cicád. De azért annyira nem káros.

Kapa dokitol gyógyszert majd helyre jön.

2019. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!