Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha elajándékozok egy kiscicát,...

Ha elajándékozok egy kiscicát, hogyan tudom leinformálható helyre adni, hogy biztosan jó gazdihoz kerüljön? Én, mint civil nem írathatok szerződést, ugye?

Figyelt kérdés
Csak "szimplán" a bizalomra hagyatkozhatok, hogy felelős gazdinak tűnnek, és ennyi? Köszi előre is!
2019. júl. 21. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékozási szerződést írhatsz.
2019. júl. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi,ennek utána nézek! Akkor van erre valamilyen jogszabály, hogy ezt be lehet vele tartatni? Bocsi, ha hülye kérdés.
2019. júl. 21. 22:41
 3/9 anonim ***** válasza:
A mostani cicusomat egy olyan csajtól hoztam el, aki mondta, hogy nagyon szeretné tudni, hogy jó helyre kerül, úgyhogy igyekeztem megnyugtatni ezzel kapcsolatban. Pl. mutattam neki képet az előző cicáról, hogy a kanapén, fotelben feküdt, vagy az ölemben épp, szóval látszott, hogy szeretve volt a macsek. Ő ettől nagyon megnyugodott, és szívesen adta a kiscicát (aki azóta 5 éves, és marha jól él :D). De ez persze a másik félen múlik, nem mindenki partner ebben, engem érdekelt, hogy az eredeti gazdája jó szívvel tudja odaadni, ne aggódjon miatta. Jogi út ilyen esetben nem tudom, mennyire működik, vagy ha szerződést írsz is, mennyire vennék azt komolyan, sajna ez nem az az ország, ahol annyira foglalkoznának az állatok bántásával :/
2019. júl. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan...:(

Hát, tök jó lenne, ha ő is ilyen helyre kerülne..

2019. júl. 21. 23:42
 5/9 anonim ***** válasza:
3 & 4: akkor meg is van az új gazdi...?
2019. júl. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy idekeveredett vemhes cicának 3 kicsinye született. Ismerősöknek ajándékoztuk el, akikről tudtuk, hogy már volt/van állata és jól bánik velük. Sajnos ez nem jött be. A három közül egy van életben (ő már felnőtt, azóta is kapok róla képeket). Az egyiket egy betegség vitte el, amivel nem fordultak időben orvoshoz. Pénteken lett rosszul a kiscica, hétfőn akarták orvoshoz vinni. Hasmenés-hányással... hétfő reggel halt meg. A másik kicsi, másik helyen 2!! Héttel azután hunyt el, hogy elvitték. Lepermetezték a gyepet valami erős szerrel, a kicsi meg frissiben evett belőle, bár ők azonnal orvoshoz vittèk, nem sikerült megmenteni. Ez az anyamacska elkeveredett tőlünk.

Idén sajnos becsúszott hozzánk egy alom (anyuka egyébként már túl van az ivartalanításon). Hárman lettek. Mind megtartottam volna az évekkel ezelőtti esetből tanulva, de végül az egyik elkerült közeli rokonokhoz kizárólagos benti cicának. Kapok képeket is, mesélnek is róla, hogy milyen cica. Én is szoktam néha küldeni képet-a cicák szülinapján- azoknak akiktől hoztuk az én 2 nagy macskámat- van még egy lassan 5 éves exkandúrom.

2019. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerződést írhatsz nyugodtan, kösd ki benne az ivartalanítást és a kapcsolattartást, valamint hogy komoly betegség/halál esetén szólnak neked. Ha nagyon lelkiismeretes akarsz lenni, akkor azt is, hogy nem adja tovább, ha bármi miatt szabadulna a macskától, akkor neked hozza vissza.


Kb ezek szerepelnek benne civil állatvédőknél is.


Igazából már magában a szerződés ténye jó szűrő, aki nem korrekt gazda lenne, az általában ettől vissza is riad. Családban is van ilyen, neki nem kell mentett állat, mert mi az, hogy kötelezően ivartalanítsa (és ha ő kiscicát/kutyát akar később?!), meg amúgy is az ő állata, ne szóljon bele senki, hogy mit csinál vele, és amúgy is, mi az, hogy számonkérik később, hogy mi van vele. Na, neki nem is adnék állatot. :D A mi cicáinkra egyszer vigyázott egy hétig, az egyik totál lefogyott, a másik hányásig zabálta magát...

2019. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jaj, Istenem, ez szörnyű, hogy mik vannak...:/ Igen, én is azt szeretném nagyon, ha benti cica lenne, és az ivartalanítàs nàlam is alap.

Ilyen szerződést honnan tölthetek le?

2019. júl. 22. 14:14
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként én is nagyon örültem volna, ha valamelyik rokonomhoz került volna, hogy tudjak róla, de sajnos nincs most olyan, aki szeretne cicàt.
2019. júl. 22. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!