Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fél és bepisil. Mit tegyek?

Fél és bepisil. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vettem egy cicát, 150kmt utaztam érte. Azt mondták szobatiszta, nyugodt, stb..

Amikor odaértem, egy malacól szerű helyiségből szedték elő szerencsétlent, aki rettegett, alig tudták megfogni.

A korához képest kicsi, vékony. 6 hónapos, a másik cicám is ennyi idős de dupla ekkora.

Sokat is utaztam érte és meg is sajnáltam ezért csak elhoztam.


A hazaúton csendes volt, amint kiengedtem otthon, elbújt.

Tettem ki neki enni, inni, 2 helyre almot.

Másnap láttam hogy nem evett semmi, délután pedig észrevettem hogy a macskaágyba kakilt és pisilt.

Tehát erről is hazudtak, nem szobatiszta.

Ha felveszem, akkor kézben marad, de remeg nagyon és keresi egy idő után a "menekülő utat".


Röviden; Nagyon fél, nem eszik, bepisil, bekakil.


Mit tegyek?

Hogyan szokassam rá az alomra? Egyáltalán mit tegyek hogy ne rettegjen ennyire?


Külön szobában vannak.



2019. dec. 1. 18:31
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Szerencsére már nem fél. A 2.naptól már eszik is, egyszerre 2 alutasakosat is elfogyaszt. Szegény olyan mint egy etióp kisgyerek.

Már kezd alakulni, de még mindig érezni a csontjait ahogy simogatom..

Amikor bemegyek hozzá a szobába, fut hozzám. Jól érzi magát.

Szobatiszta, a "baleset" után nem volt másik. Utána már az almot használta szerencsére.


Már csak a másik macskámmal kellene összeszokatnom. Sajnos ő nem szívleli a kicsit. Amint meglátja fúj, köpköd rá, és pofozni akarná.

Próbálkoztam megismertetni egymással a szagukat, közösen játszani, stb...de semmi se jött be eddig.


Esetleg a nyugtató nyakörv, feliway spray hatásos lehet?

Javasolták, hogy próbáljam ki a macskamentát, attól nyugodtabbak lesznek de semmi hatása nem volt.

2019. dec. 6. 20:37
 12/12 anonim ***** válasza:
Örülök hogy nyugodtabb a cicus. A macskamenta nem nyugtató, éppen hogy játékosságra ingerli a cicákat, felpiszkálja őket- bár nem hat minden cicára. Az összeszoktatásra nincs biztos recept sajnos. Nekem egyszerű a cicáimmal, van egy fura vonásuk: Ha valami cicát megnyalogattak, azzal többet nem veszekednek. Úgyhogy el szoktam venni egy picit az alutasakos kocsonyás részéből, rákenem a bundájukra mikor ismerkednek egy új cicával. Mivel imádják az a trutyit kapásból lenyalják a másik macsekról. Onnantól meg nincs harag.. De ez nem jelenti azt hogy a te cicádnál is beválna.
2019. dec. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!