Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A lakásunk lassan olyan, mint...

A lakásunk lassan olyan, mint egy resti vécéje, hol bepisil a macska hol behány. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Benti macska de néha kimegy szétnézni, bár így télen ritka.

Nagyon szeretjük, finom falatokat kap, van mellette egy öreg cicánk, de az nem bántja, sőt inkább fordítva..

Az alom tiszta, csak ő használja (amikor nem hugyozik mellé......)

Már másodjára kaptam ma rajta hogy lepisálta a fürdőszoba szőnyeget, most pedig lehányta 2 pulóverem... (most evett, fél perc alatt behabzsolta).

Mit javasoltok, mit tegyek? Imádom Őt, de ebből nagyon elegem van!!!



2019. jan. 8. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
szia! nekem már 7 éve vannak macskaáim! (összesen 9 macskám volt) szóval tapasztalt macskatartó vagyok (-: tudok segíteni csak előbb meg kell tudnom hogy milyen ételt adtok a cicusnak?
2019. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ!

Változó, most Purina Gourmet kajcsit kap, de kapott már mindenfélét (whyskast kivéve). Most a párom adott neki még egyet mert éhes. :D

2019. jan. 8. 20:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Mennyi idős a cica?

> Ha 8-10 hetes kor alatti, akkor valószínűleg még nem szokott hozzá a gyomra rendesen a szilárd ételhez. A bepisilés is ehhez köthető, ha így áll a dolog, 8-10 hetes koruk előtt még nem sajátítják el az alomhasználatot. Ha van rá lehetőség, vigyétek vissza még 1-2 hétre az anyamacskához, aki tudja szoptatni és nevelni a csöppséget. Ha nem, akkor adjatok neki cicatápszert, amit állatorvosnál lehet venni és kevesebb szilárd tápot kapjon, csak fokozatosan adjátok neki.


Ha hirtelen más tápot kap, mint amilyet az előző gazdijától, az emésztési panaszokat okozhat, elképzelhető, hogy emiatt hány.


> Ha már elmúlt 8-10 hetes, amikor az anyjától elválasztottátok, illetve mostmár több, mint 3 hónapos, akkor 4 ok állhat a háttérben:


I. Nem megfelelő koszt: A cica ne kapjon tehéntejet, sajtot, egyéb tejet tartalmazó készítményt, az hasmenést és hányást okozhat. Ne kapjon fűszeres és sós ételt sem! Legyen előtte mindig szárazeledel; happycat/josera/iams/applaws/royal canin/acana/orijen stb. Minél magabb a hústartalma, annál jobb.

Nedvesételt csak reggel és este kapjon legfeljebb, és ne sokat. Az ne legyen folyton előtte. Friss víz mindig legyen elérhető a számára.


II. Szőr: A hányás amiatt is előfordulhat, hogy mosakodás közben lenyeli a szőrét. A szőrt nem tudják megemészteni, így vagy elől vagy hátul távozik. Fésüléssel, szőroldó pasztával ez megelőzhető.


III. Betegség: Vigyétek el orvoshoz, aki megvizsgálja és meg tudja mondani pontosan, hogy mi a baja. Tud felírni neki gyógyszert, ha kell injekciót is ad. Sok orvosnál opció a részletfizetés.


IV. Lehetséges, hogy a cicát frusztrálja a területén tartózkodó másik macska. Ha megengedhetetik magatoknak, javasolnám a feliway párologtatót, ha a cica frusztrált, félénk vagy agresszív, akkor ez sokat javíthat a helyzeten.


2. Honnét szereztétek be?

> Ha utcáról fogadtátok be, valószínűleg meg kellett verekednie minden falatért, azért habzsol, mert nem tudhatja biztosan, hogy mikor tud újra hozzájutni ételhez.

A mellévizeléssel lehet, hogy a területét próbálja megjelölni. De ebben az esetben a betegség is valószínűbb, mihamarabb orvoshoz kéne vinni!


3. Ivaros?

> Ha ivaros kandúr, azért vizel mellé, mert jelölget. Ivartalanítással lehet megoldani ezt a problémát. 4 hónapos kortál lehet vini ivartalanítani. A cicák 5-8 hónapos koruk közt válnak ivaréretté és elkezdhetnek jelölgetni!

2019. jan. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Lehet ivaros, azért jelölget.


A kajával kapcsolatban meg simán lehet, hogy nem bírja a gyomra. Ha habzsol, akkor inkább kevesebbet adjatok neki sűrűbben!

2019. jan. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

9 éves cicalány, jó helyről, szerető környezetből jött, egészséges, annyi a baj hogy csak 3 foga van, de ezzel sosem volt gond. Nagyon bélpoklos kis dög, ha nem kap a megszokott időben enni mert elalszunk (hétvége), a fejünkön pörög, egyébként kb vagy alszik vagy figyel minket és ha a konyha felé indulunk jön és tarhál, akkor is ha egy órája evett :D

Nem kap tejes dolgot, csak vizet.

A másik macs fél tőle, eltűnik az útjából. Azt tudom hogy heti 1-2 vuk nem probléma, de ez már idegesítő. Tegnap leesett a törölközőm, ma reggel felvettem tusoláshoz és amikor törölgettem volna az arcom, éreztem a pisi szagot rajta -.-"" Ja az almára odafigyelünk.

Megpróbálom jól megpucolni a padlót és veszek másik szőnyeget (a régi amúgy is kezd kopni), remélem beválik.

2019. jan. 12. 20:21
 6/7 A kérdező kommentje:
A kevesebbet sűrűbben remek ötlet, meg is vitatom a párommal!
2019. jan. 12. 20:22
 7/7 anonim ***** válasza:
mi is gourmet goldot adunk a cicáknak :D
2019. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!