Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet a cica szemébe nézni,...

Lehet a cica szemébe nézni, vagy nem?

Figyelt kérdés
Azt olvastam sok helyen, hogy nem, mert ő azt kihívásnak veszi. De én szoktam a szemébe nézni, és olyan aranyos olyankor, hunyorít, és becsukja a szemét. :)
2019. dec. 9. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Ezek szerint lehet. Csak meg ne támadjon valamelyik éjjel!
2019. dec. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a nem mindegy, hogy hogy nézel rá. Ha nagy, kerek szemmel, akkor azt valóban nem veszi jó néven, mert ezzel fenyegetve érzi magát. Amit írsz, hogy hunyorít, az a bizalom jele náluk. Ha hunyorítva nézel rá és vissza hunyorog, akkor teljes a bizalom. 😊
2019. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt csinálja a cica (hunyorog, és ha a szemébe nézel, lassan rádpislant), az cicanyelven azt jelenti "szeretlek és bízom benned". :)

Ez egy módszer egyébként ismeretlen cicánál, hogy nézz a szemébe és lassan pislogj rá, jelezve, hogy nem jelentesz rá veszélyt. :)

2019. dec. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti hogy bízik benned. De ha egy félvad kóbor macskát akarnál elkapni akkor a szemébe nézés nem fog segíteni abban hogy megkedveljen.
2019. dec. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat! Ennek nagyon örülök, akkor azt jelenti hogy elfogadott a cica!!! :)
2019. dec. 9. 16:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A lassú pislogás, hunyorítás azt jelzi, hogy megbízik benned, biztonságban érzi magát. Ezt akár viszonozhatod is, érteni fogja. Ha farkasszemet nézel vele, akkor lehet kényelmetlenül fogja érezni magát, de ha egyszer már elfogadott és megbízhatónak tart, nem hiszem, hogy fenyegetne érezné magát.
2019. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Menhelyi cica, akit sajnos előtte bántottak, 1,5 hónapja van nálunk. Nagyon örülök most ennek, hogy úgy néz ki, elnyertem a bizalmát! :)
2019. dec. 9. 16:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne lehetne! A neki legkesevesebbnek, a gazdinak a szemébe símán belenéz és vsszanéz, akár percekig is. Van, amikor megunja, és vagy hunyorít vagy elfordítja a fejét.
2019. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is sokat szemezünk és pislantunk.

Sőt, kénytelen vagyok az orrérintésbe is belemenni, annyira akarják.:)

2019. dec. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!