Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki olcsó táppal eteti a...

Aki olcsó táppal eteti a macskáit, az rossz gazdának számít?

Figyelt kérdés

5 macskánk van. Ivartalanítottuk az összeset, amint ivarérett korba léptek.

Nagyon szeretem őket, de az itteni vélemények alapján rossz gazdának érzem magamat, mert nem tudjuk megengedni, hogy prémium minőségő eledelt adjunk nekik.

Általában ezeket eszik:

Napi egyszer, télen kétszer csirke farhátat, csirkenyakat kapnak

Nap közben előttük szokott lenni táp (általában Lidlös, mert ezt eszik legszívesebben, de néha más, hasonló árkategóriájút, pl. prevital) ritkán prémium tápot

Konzervet is szoktak kapni néha (lidl), ha nap közben éhesek, vagy alutasakost, (prevital) van, amelyik azt jobban szereti, mint a nyers húst

Néha jutalomfalatot kapnak.


2019. dec. 10. 17:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi veszünk egy nagy zacskó (4 kg) drága ropogóst, azt bekeverem egy olcsóbb (2 kg) ropogóssal, és így kapják, mindig van előttük belőle. Nasinak kapnak csak alutasakost, (Friskist, és csak fésülés után jutalomnak egy zacskót osztok el kétfelé közöttük)és gyönyörű, egészséges macskák, a bundájuktól az állatorvos mindig el van ájulva, hogy milyen szépek. :D Szerintem nem vagy rossz gazdi.
2019. dec. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
17%
Én úgy vagyok vele, hogyha már az ember macskát tart, akkor a legjobbat adja neki. Én szuperprémium táppal etetem, szerencsére megtehetem, amúgy szoba félfajta macska. Ha csak Whiskast tudnék adni neki, nem vállaltam volna macskát. Bár ismerek olyat, aki azzal etet és 19 éves a macskája. Ez mindenkinek a magánügye, hogy mivel etet, én nem ítélem el azt sem, aki PreVitallal, azt sem, aki Felixel, független attól, hogy én soha nem etetnék gyenge minőségű táppal. A húst például az enyém nem eszi meg sem nyersen, sem főve. Mindettől függetlenül azt gondolom, hogy aki állatot tart, akár egyet, akár többet, csak akkor tartson, hogyha annak mrg tudja adni mindenből a legjobbat, hiszen szerintem ők családtagok. :)
2019. dec. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igazából nem önként vállaltuk a macskatartást, mindegyik csak úgy "lett". Már évek óta nem voltak macskáink, de 2 éve megjelent egy macska a kertünkben, életünkben nem láttuk még a környéken se. Jól van, adtunk neki enni, simogattuk, mert barátkozós típus volt. 1,5 hónapra már négyen lettek, mert hamar kiderült, hogy vemhes. Soha nem jutott eszünkbe, hogy elajándékozzuk őket, de amint lehetett, ivartalanítottuk az összeset, fiút, lányt, hogy megállítsuk a szaporodást. Az 5. macskánk is úgy lett, hogy megjelent a kertben, és eleinte elküldtük, mert azt hittük, van gazdája, de kiderült, hogy itt is alszik nálunk, úgyhogy kénytelenek voltunk befogadni. Vidéken így működik sajnos. Sok gazdátlan macska van.
2019. dec. 13. 11:20
 14/14 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagy rossz gazda egyáltalán! Tiszteletre méltó, hogy befogadtátok, ivartalanítottátok és ellátjátok őket. Légy büszke magadra, jó ember vagy. Szereted őket, ez a legfontosabb. Miért ajándékoznád el, mikor te vagy a gazdája? Mert máshol lehet prémium tápot enne, de fele olyan boldog nem lenne.

Persze én is azt mondom minden állatot csak felelősséggel vállaljon az ember, de te megmentetted őket. Más a helyzet.

2019. dec. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!