Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám mindig felugrik az...

A macskám mindig felugrik az autóra. Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés

Mindig felugrik rá és általában ezt jó sáros lábakkal teszi. Körmeit beleengedi az új fényezésbe ami eléggé meglátszódik és ha ez nem is lenne elég rá szokott hányni a tetőre (meg a lábtörlőre, máshova egyébként nem). Ha nyitva hagyom valamelyik ajtót akkor biztos, hogy bemegy, erre úgy kétszer-háromszor lehetett példa, de gyorsan rajta kaptam így nem sikerült becsinálnia (onnan tudom, hogy az volt a terve, mert a lakásajtó sajnos párszor nyitva maradt és ezt kihasználva "beugrott" már 2 percre egy csomagot lerakni és már jött is ki, de volt hogy csak hugyozni ment be.)

Az autó kerekein imádja a havat mérni, rendszeresen koptatja körmeit rajta.

Ezekről a szokásokról nem sikerült leszoktatnom, volt hogy rácsaptam egyet (nem kell nagyra gondolni..) épp amikor a szemem láttára ugrott fel! De nem ért semmit, visszament. Ponyvával is takartam már le a kocsit, de ez nem megoldás. Garázs még nincs, de van egy pár éves karcos és mocskos autóm. Ha azt gondolnád, hogy ez egy kamu kérdés akkor elárulom, hogy a leírtakból minden igaz, és már annyira bosszantó az ügy hogy muszáj segítséget kérnem.



2019. dec. 12. 21:42
 1/6 MustangJeans válasza:
7%
Nem lehet mit tenni vele, nekünk is ilyenek voltak, de azok elszoktak tőlünk (nem barátságosak voltak) egyébként tanuld meg a kocsid mindennel fontosabb tüntesd el a macskát szemtelenseg amit csinál
2019. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Szóval te most panaszkodsz a macskádra aki úgy viselkedik ahogy a macskák szoktak...és kint is tartod.

Felelős állattartás új szintje

2019. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%

Hát szerintem ez már annyira beidegződött a macskádnak, hogy nem fogod tudni kinevelni belőle :(


Ha nincs annyira a szívetekhez nőve, én azt mondom, cseréld el valahogy :D

2019. dec. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 veterán vas ***** válasza:
100%
Vegyél kamiont. Akkorát csak nem tud ugrani!
2019. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az én macskám is pont ilyen, de én nem akarom leszoktatni. Az autómon még nem vettem észre karcolást emiatt, és ha mocskos azt meg le lehet mosni. Annyira jó érzés minden nap arra hazajönni, hogy a macskám már messziről meghallja az autóm hangját és szalad oda hozzám :) Egyik nap amikor hazajöttem, felugrott a motorháztetőre és nézegetett be hozzám az ablakon. Tegnap beszállt az autómba a helyemre a vezetőülésbe. Én meg becsuktam az ajtót és beültem hátra, hogy jó akkor induljunk :D Szegény nagyon meg volt ijedve, úgyhogy kiengedtem.
2019. dec. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskáim is azonnal ugranak a meleg motorháztetőre és bizony karmolás nyomok is vannak amit szélvédőüveg polírozó pasztával szoktam eltüntetni.

Leszokatni nem igazán lehet, én azt csináltam hogy érkezéskor és ha bent áll az autó letakarom elöl pokrócokkal amit az ablaktörlő lapát alatt tartatok meg. A kocsim hátulja magasabb ott nem próbálkoztak még.)

2019. dec. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!