Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyton felugrik...

A kutyám folyton felugrik rám. Hogy szoktassam le? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még kölyök néha játszodásból felugrik, de nem szeretném hogy rászokjon, mrt nagy draba lesz és fájdalmas lesz, plusz a rossz időben összemocskol. Mit tegyek?
2010. júl. 8. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyetlen módja van az oktatók szerint is Meg kell tanítanod az "ül" parancsszóra. Egy iő után rá fog jönni, hogy felugrás helyett leül. Picit koppints rá, míg megtanulja, aztán jutalmazd meg egy picit, ha teljesíti.
2010. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak rád ugrál vagy másokra is? Mert ha másokra is ugrál akkor kipróbálhatod azt is, hogy áthívsz valakit pórázra rakod a kutyát, oda engeded az illetőhöz és ha ráugrik akkor gyorsan elvezeted. Elkülöníted. Ha lenyugodott akkor megint vissza. Ezt jó párszor elkell játszani vele amig tudatosul benne ha ugrálnak nem foglalkoznak vele. Ha rád ugrik akkor fordulj el tőle. Fordíts neki hátat. Ha ugrál nincs játék. Rá fog jönni csak idő kérdése.
2010. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én egy másik trükköt alkalmaztam! Mikor láttam, hogy készül rám ugrani akkor félrelépek, és egy erélyes "nem" vagy "nem szabad"-dal rákiáltok illetve fenyegetően legyintek/intek egyet, (természetesen a kutyát ne üsd meg)! Nekem bevált, nem ugrik rám! Próbáld ki hátha beválik!:)
2010. júl. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A póráz két végén című műsorban szerintem sok hasznos trükköt mutatnak be. Ebben volt egy rész, ahol két bobtaillel dolgoztak, akik elég ugrálósak voltak. A nő játszott velük, és ha a kutya felugrott akkor hátat fordított neki, és csak akkor folytatódott a játék mikor a kutyus lenyugodott. Bár nekem sajnos még nem volt kutyám, de ami késik, nem múlik. Nem tudom mennyire hatásosak ezek a trükkök, de nekem nagyon tetszik a műsor, és ha egyszer lesz egy kutyusom, tuti kipróbálok néhányat.
2010. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia

2 mód lehetséges

1.Rászólsz igenis erőteljes hangon hogy NEM vagy NEM SZABAD.

2.Nekem egy kutyaoktató mondta,hogy ha rád akar ugrani rá kell lépni a hátsó lábára. Hidd el meg fogja tanulni,nálam bevált.

2010. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Állatbarát!

Lehetséges, kérlek keress fel, és tudok segtíeni neked!

Üdv: Dr.Varga Izabella {állatorvos és kutyatréner}

2010. júl. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én ha rám ugrik nem foglalkozok vele, csak ha lenyugodott. ez bevált.

két dologgal nem értek egyet az előttem szólókkal.

1. az én kutyám ismeri az ül parancsot, mégis ugrál

2. a hátsó lábra állás alapvetően jó, ha nem olyan a kutyád mint pl az enyém, akinek felugráskor egyik lába sincs a földön.

2010. júl. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!