Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám egyik hátsó lába...

A macskám egyik hátsó lába csunyán bevan dagadva,? (bövebben lent. )

Figyelt kérdés

Ma este mikor hazajött vettem észre ,hogy a bal hátsó lába csunyán bevan dagadva, sántit és amikor kicsit megtapogatam a lábát felnyávogot. Szerintem nincs eltörve mivel néha-néha rá áll.

Ugye ő javarészt kinti macska csak éjszakára szokot bejönni a szobámba. Mikor a szüleimnek meséltem ,hogy baj van a lábàval nem nagyon érdekelte őket azt mondták ,hogy majd elmulik... mikor meg mondtam ,hogy állatorvoshoz kellen vinni felháborodtak ,hogy az csak kidobot pénz az ablakon... Én meg nemtudom elvinni 13 vagyok és anyáék kizárt hogy adjanak rá pénzt.. Szerintetek tényleg elfog mulni magátol? Nagyon félek ,hogy megfog halni :(



2019. dec. 17. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elmúlni. Valszeg megharaták, elfertőződött a sebe és siman el tud pusztulni szepszisben. Írj facen egy állatvédő szervezetnek, add le nekik a macskát. Úgy jár a legjobban.
2019. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Majd ha anyádék öregek lesznek, és megbetegszenek, és nyávognak, hogy orvost, orvost, mondjad nekik, hogy az csak pénzkidobás.
2019. dec. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyi ilyen és ehhez hasonló kérdést olvasok, hogy hálát adok az égnek, amiért az én szüleim nem voltak soha ilyen retardáltak és ha állatot vállaltunk, akkor mindent megkaptak amire szükségük volt.


Egyébként nem sokat tehetsz. Kérd macskamentők segítségét a szállításban és az orvosi költségek kifizetésében. Lesz a szüleidhez 1-2 jó szavuk, mert ők sem szarják a pénzt, hanem adományokból mentenek utcai macskákat, de hátha segítenek.

2019. dec. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs rajta felszíni sérülés akkor mechanikai behatás érte. Biztosabb tényleg az lenne ha állatorvos látná, ld. amit #2-es írt ha rosszabbodik az állapota.
2019. dec. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jön a karácsony, kérd azt ajándékba, hogy még ma vigyétek el az orvoshoz.

Megjegyzem, hogy beszélned kéne velük utána erről. Az allattartas felelősséggel jár, kutya kötelességük orvoshoz vinni, ha baja van. Ti is elmentek dokihoz ha fáj valamitek vagy megsérültök. A macska nem tud elmenni egyedül, nektek kell vinni.

Esetleg kérj zsebpénzt, tegyél félre mindig belőle és ilyen esetekben húzd elő.

Valószínűleg a pénz miatt nem viszik.


Mindenképpen hisztizd ki a dokit, magától nem fog elmulni. És nem is kéne kiengedni így az utcára most, maradjon bent.


Esetleg nagyi, kedves nagynéni nincs, aki tudna adni rá pénzt vagy beszélni a szüleiddel?

2019. dec. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem fog elmúlni, rosszabb lesz. Az én cicám lába beakadt valahova, ahogy rángatta meg kificamította! A 2. doki tudta megmondani pontosan, röntgen után (17-20ezer ft). Fel volt dagadva, nehezen állt rá, nagyon sírt, nyújtogatta hátra. Sok fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő szurit japott, itthonra Meloxydil szuszpenziót (állatpatika kb 4000ft,de vény köteles), szájon át beadva. Napi 2 adaggal, sok sírással, fájdalommal a 2.héten kezdett el gyógyulni. Azóta sajnos kiújul a ficam...


Olyan nincs, hogy hagysz egy állatot szenvedni, mert te is csak egy állatkínzó vagy ezáltal. A szüleid is. Hívd fel a dokit, mondd el, mi a helyzet, kérj részletfizetést vagy hagyd szenvedni a cicád

2019. dec. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SexyMackó válasza:
Hát szerintem minden féle képpen állat orvoshoz kéne vinni mert lehet eltörve és be van dagadva hiába hogy néha rá áll, a másik opció hogy harcolt a macskás és egy másik macska meg harapta a lábát ami baj is lehet mert ha már meg van dagadva könnyen elfertőződhet, a szüleid meg jó nagy sinterek(bocsi de ez az igazság) mert ha már van egy állatod akkor már mindent meg kell tenni érte hogy ne legyen semmi baja és egy szép élete legyen. (vagyis szerintem ez lenne a természetes.)
2019. dec. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!