Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ordító macskával mit lehet...

Ordító macskával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 5 éves, 6,5 kilós marha nagy kandúrom.

Egészen kiskora óta velem van (talált gyerek), sokat látott idegeneket is, mert a barátaink/rokonaink jönnek-mennek. Soha nem bántotta senki.


Amíg a nőstényem elvan másokkal és dorombol az ölükben, addig a kandúrt el kell zárnom, mert nem tűri meg az idegeneket.


Ha lehet ilyet mondani, nagyon egygazdás. Nekem a fenekemben van állandóan, a férjemmel is elvan ha muszáj, de ő maximum megsimogathatja néha, aztán elég is belőle.


Ha bejön valaki, akkor nekiáll ordítani. Ha reagál az illető ha nem, egyszerűen megy utána és ordít. Jobb, mint a riasztó. Ha nem nyúlnak felé akkor nem csinál semmit, csak zeng a ház. Semmivel nem lehet kizökkenteni, a jutalomfalatot nem fogadja el az idegenektől, csak áll és üvölt.


Találkozott màr valaki ilyennel? Mi a megoldás? Tényleg mindig el kell zárnom, ha jön valaki?

Az orvos szerint lehet valami agyi lökete is, én meg már nem tudom mit csináljak vele. :D


2019. dec. 18. 00:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

Ő ilyen. Vannak macsekok, akiknek vannak stikkjei. Neki ez az. Ha tényleg zavar, akkor zárd be addig, mást tenni nem tudsz, ha zavar. Amúgy tényleg roppant zavaró tud lenni egy folyamat fennhangon óbégató macs. Macskáknál amúgy is legtöbbször megszoksz vagy megszöksz, ha a rigolyáikról van szó. :D

A rosszindulatú altasd el, add menhelyre hülyeségekkel ne foglalkozz.

2019. dec. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
8-as! Lehet rokonlelkek. :D nekem már volt olyan ismerősöm, aki azt mondta, hogy fél tőle. Pedig ha nem nyúlnak felé, akkor nem csinál semmit, csak ordít.
2019. dec. 18. 09:05
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen a macskád, el kell fogadnod. Annyit tehetsz, hogy ha megy valaki hozzátok, akkor vagy bezárod másik szobába, vagy elmondod a vendégeiteknek, hogy egy Batman éppen az X faktorra gyakorol..

Nekem 5 éves brit shorthair cicám van. Ő meg macska létére nem igazán van oda a simogatásért. Ráadásul reggrl 8 órakor nekem kell felébreszteni, hogy jöjjön enni, mert én vagyok az utolsó aki munkába megy, és ha reggel nem eszik, délután eljátssza a hattyúk halálát. Szó szerint az ajtóban fekszik a hátán, és ahogy belép az ember, olyan hangokat ad ki mint akit nyúznak. Máskor meg őrmesternek képzeli magát, mert szó szerint kivágja az ajtókat, és leellenőrzi a rendet. Lehúztad rendesen a wc-t? Normálisan van kitakarítva az alom? Mert ha nem, akkor a képembe mászik, és belenyávog..

2019. dec. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a jó oldalát, lehetne rosszabb: nálunk a csukott fürdőajtóra reagál így az egyik macska. :D Próbálj meg úgy "trónolni" vagy kellemes fürdőt venni, hogy áll kint és ordít...


Ha a bezárás nálatok segít, azaz akkor csöndben van, és van is hova elcsukni, ahol neki is jó (alom meg egyebek) és titeket sem zavar, akkor nem keresnék ennél jobb megoldást.

Esetleg lelkes vendéggel lehet próbálkozni, hogy bekenitek macskamentával vagy lefújjátok feliway spray-vel, hogy mit reagál rá a macska, de ez is lutri ugye.

2019. dec. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Voltak vállalkozó szellemű vendégeink, de nem használt semmi. Az a baj nála is, hogy nem nyávog, mint a normális macskák, hanem ilyenkor felborzolja a farkát és hátracsapott fülekkel üvölt. :D


A bezárás eddig bejött, csak ugye általában az esetek 90%-ában itt vannak velünk, azért próbálkozom, hogy őt se kelljen elzárni amikor jön valaki. De nem megy. :D

2019. dec. 18. 09:30
 16/23 A kérdező kommentje:
14! Ezen most jót mosolyogtam. :D
2019. dec. 18. 09:30
 17/23 anonim ***** válasza:
82%
Az én nőstény cicám is utálja az idegeneket :D 4 ember kellett az állatorvosnál (2 orvos, 2 asszisztens) + 2 törölköző, hogy vért tudjanak venni tőle :D Ő ilyen, engem és a közeli családom szereti, mást meg nem kell szeretnie :D
2019. dec. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%
Jaaaa a csukott budiajtóra is így reagál az enyém is. Hihetetlen 😂😂😂
2019. dec. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám sem szeret nagyjából rajtam kívül igazán senkit. A férjemet még szereti, de hozza például nem megy oda esténként aludni. Ő is olyan, hogy sosem ugrik az ölembe, simogatni is csak akkor tudom, ha ő akarja, különben elharapja az ütőerem. Hangulatmacska, van, amikor igényli, van, amikor nem. Kiskora óta mi neveljük és találkozott emberekkel, mégis fél mindenkitől, de van, akire fúj is. Ha férjemmel különböző helyiségekben vagyunk, velem van a macska, ha együtt, akkor velünk, de mindig ott van, ahol mi, ő így mutatja ki a szeretetét, nem úgy, hogy folytonos az öledben van. Őt nem lehet sehova sem vinni, mert retteg a kocsiban, a hordozóban, sőt, már egy hangosabb zajra is megijed. A te cicád ilyen, fogadd el. Zárd be, ha az kell, inkabb, mint az ordítás. Én is otthon hagyom inkább, ha elmegyünk hosszabb időre és szerzünk cica szittert, mert tudom, hogy mindenhol retteg, ami nem otthon van. Egyébként 2 éves félperzsa, 5,5 kiló. :)
2019. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
El nem tudom képzeli milyen az a macska ordítás, az én cicám életében nem adott ki hangot, még sosem. :D Egy apró nyávogást sem, még soha de soha. :D Szerintem néma. :D De némán is nagyon-nagyon szeretem!
2019. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!