Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaszőr. Macskaszőr mindenh...

Macskaszőr. Macskaszőr mindenhol. Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Van egy hosszú szőrű házimacskánk.

A mindennapos fésülés ellenére is mindenhol ott van a szőre. Az ágy macskaszőrből áll, a ruháink tiszta szőrösek, úgy veszem ki a mosógépből is. Akárhová nyúlok, macskaszőr van, sokszor a kajába is belekerül.

Szösztelenítő henger kb hatástalan, kb egy egészet el kell használni, hogy csak a ruhákat leszőrözzük.



2019. dec. 18. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szárítógép.

Napi 4 porszizas.

Legalább 3szor portörlés.


Vizes gumikesztyuvel takarítani a karpitot.

Napi egy hengert el kell használni.

Ma skának csak furminátort venni.


És ha ez mind megvan, rájössz, hogy ugyanúgy minden tiszta macskaszor lesz, és megszokod.

2019. dec. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Marék szám fésülöm ki a szőrét napi szinten.
2019. dec. 18. 14:13
 3/11 A kérdező kommentje:
Hogy szokjak hozzá, hogy felveszem a tiszta, új ruhát, leülök valahova és utána macskaszőrből áll az egész ruha?
2019. dec. 18. 14:19
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Perzsamacskám van, ráadásul fehér!

- Éjjel-nappal takarítok,

- a ruháimat kénytelen vagyok tisztítóba vinni, mert a mosógép is szőrös

- otthon soha nem vagyok más ruhában, csak az otthoniban, ami ugyebár szőrös

- ha megyek valahova, az utolsó percben veszem fel a fürdőben a "kimenőst" és már lépek is ki az ajtón

- ahogy hazajövök vetkőzöm és ruhavédő zsákban akasztom a cuccot a szekrénybe (a levegő is szőrös)

- a szárítógép jó ötlet, valamiért minden szőrt leszed, (sógornőmnél a kabátomon kipróbálva) ezért most készülök venni.

... és végül: Vagy megpróbálsz a cicával és a minimalizált szőrrel együtt élni, vagy ajándékozd el a cicát, mert akármit csinálsz, ez ezzel jár!

2019. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Kopaszra nyírni a macskát vagy új gazdit keresni neki, más megoldás nincs. 😂
2019. dec. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A miénk is fehér...

A fekete szövetkabátomat egy az egyben dobhattam ki, hiába csak akkor vettem fel, mikor elindultam itthonról.

Én is utoljára hagyom az öltözést és nem ülök le, mégis úgy lépek ki a házból, hogy talpig szőrös vagyok. Nem is értem, és azt sem, hogy a fésülés ellenére hogy lehet ennyire szőrös minden.

2019. dec. 18. 15:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá lehetőség, akkor jelöljetek ki egy szobát, ahová a mancsos nem mehet be. Az legyen az öltöző szoba.


Érdemes lenne bevezetni a heti szintű fürdetést is.

2019. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%
Ne tartsd a lakásban.
2019. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Vagy elfogadod az állat genetikai adottságait vagy odaadod olyannak, aki felfogja, hogy egy macska vedlik.

Plusz E-B-A-vitaminos, jó minőségű táppal lehet még csökkenteni a hullást. Az ilyen áruházi tré tápoktól (whiskas, kitekat, friskies, felix, olcsók) minden cica szőre és maga a macska is hullik!

2019. dec. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Figyu, nekem egy bitang nagy nőstény féloerzsám van, a szőre kb. 5-6 centi hosszú. Semmit nem tudsz tenni. Neki is van Furmija, nem szereti, ha fesülik. Szöszhengert tonnaszám használok mindenhol, porszívókzok, felmosok... Ez van, de tényleg.
2019. dec. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!