Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja van ennek a macskának?

Mi baja van ennek a macskának?

Figyelt kérdés

Az egyik macskám mostanában állandóan összevissza hugyozik.

Tegnap éjszaka pl. az ágyneműt hugyozta le. Ilyen még soha sem történt eddig.

Minden éjszaka a fejem mellett alszik, tegnap is így volt ez. Egyszer csak felkelt, majd elindult az ágy végéhez. Gondolatban próbáltam kitalálni, hogy most vajon a szoba melyik sarkába fog piszkítani. Ő azonban ott állt az ágy végében, mígnem elkezdtem érezni valami meleget a bokámon. Odanyúltam, és akkor tűnt fel, hogy éppen az ágyneműt hugyozza le.

Dobhattam mindent a mosógépbe, ágyneműhuzattól a paplanon át, a matrachuzatig, még a matrac szivacsát is tisztítani kellett az éjszaka közepén.

Már az altatásán gondolkodom, mert elegem van belőle, hogy állandóan miatta van húgyszag a lakásban.

Van, hogy rendesen az alomra jár, de úgy hetente 1-2x rájön ez, a tegnapi nagyon durva volt.

Nem viszem orvoshoz ezzel, mert csak pár tízezressel kevesebb lenne a pénztárcámban, a probléma meg nem szünne meg.

11 éves ivartalanított nőstény.


2020. jan. 7. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon logikus, hogy a beteg macskát nem viszed orvoshoz. Gratulálok!
2020. jan. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon szeretheted ezt a cicát. Inkább add oda valakinek, aki képes a felelős tartására.


Ha ennyi időseb elkezd bepisil i, az általában betegség jele. De úgy tűnik, nála ez sosem fog kiderülni. Csak gratulálni tudok.

2020. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Mi nem tudjuk megmondani, mi baja, ellenben az állatorvos meg tudná mondani, de hát egy magadfajtának aztán írhatunk bármit, te már döntöttél, hogy magasról teszel rá. Csak mellékesen közlöm, hogy egy embernek is lehet vizelettartási problémája.
2020. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Már kiskorától problémás macska volt.

Nem viszem orvoshoz, legfeljebb, ha az altatás mellett döntök.

Van egy ismerősöm, akinek 5 macskája van, ebből 3 csinálja ugyanezt. Mind betegek lennének?!

Egyébként pedig nem kritikát, vagy "gratulációkat" kértem.

2020. jan. 7. 14:58
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2020. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem értesz a macskákhoz, nem szoktatod az alomra őket, minek tartod? Könnyebb lenne nekik is és neked is.
2020. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak gratulálni tudok, ha tetszik, ha nem.


Egy macska önmagától sosem húgyozik mellé. Vagy lelki vagy szervi oka van, mivel alapvetően tiszta állat.

A szervi okokat kellene kizárni, de mivel sajnálsz rá pár 10.000 forintot, így zsákutca a dolog.

2020. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, ez legalább egy értelmes hozzászólás volt.

5. Te minek írsz ide, mikor fogalmad sincs a témáról?!

2020. jan. 7. 15:19
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tuti szervi baj, először azt mondtam volna, hogy jelölget, de mivel ivartalan ez nagyon ritka dolog, és főként akkor áll fent, hogyha ivarérés után műtötték, amikor már rögzült ez a viselkedés benne.


Mást nem tudunk mi sem mondani, hogyha állatorvoshoz nem viszed (aki az egyetlen, aki tudna válaszolni a kérdésedre), akkor inkább hirdesd meg és add örökbe. Tudtommal egészséges állatot nyomós ok nélkül nem altatnak el.


És igen az ismerős macskából 5/3 beteg lehet a nem megfelelő takarmányozás miatt felléphetnek különböző kiválasztó szervi problémák, illetve ott fenn állhat más is a háttérben. (Pl. a jelölgetés rögzült, inkotencia, idegi problémák stb.)

2020. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Még ivarérés előtt lett műtve, ez nem jelölgetés.

Az a baj az állatorvosokkal, hogy csak a pénzre mennek.

A másik cicám 12 éves, októberben vittem vérvételre a máj és kezdődő cukorbetegsége miatt. 10ezer volt csak a vérvétel és az orvos elkért még zsebre 4500-at "vizsgálati díj" címén, amikor csak annyi volt a vizsgálat, hogy levette a cicától a vért. ...és még sorolhatnám, hogy az éves oltások során milyen pluszkiadásokkal terhelnek meg.

Adjam örökbe?

De mégis ki fogadna be egy közel 12 éves macskát, aki ráadásul nem szobatiszta?!

A menhelyek is telítettek, mert hatalmas a túlszaporulat.

2020. jan. 7. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!