Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Öreg cicát elaltatnátok?

Öreg cicát elaltatnátok?

Figyelt kérdés

Nincs olyan komoly betegsége, ami szemmel látható szenvedést okozna neki, de:

15 éves most és 1 éves kora óta bicebóca (akkor elütötték és sérült a gerince). Gondolom lehetnek fájdalmai, de ezt ugye nem tudhatom.

A mozgása elég kordinálatlan már, folyton enne, egész nap kuncsorog, olyan, mintha átmenne rajta az étel, mert a széklete híg. Nem azt mondom, hogy megy a hasa, de hígabb mint kellene. Orvoshoz ezzel az emésztési problémával nem vittem még, de nem hiszem, hogy lenne értelme. Mondom: 15 éves!

Hagyjam inkább, hogy az élet rendje szerint öregségben meghaljon, vagy altassam el?

Nyilván ha ennél rosszabbul lenne, leesne a lábáról, akkor elvinném, de lehet hogy így is segíteni kellene rajta :(

Mivel én már követtem el olyan hibát, hogy sokáig hagytam egy állatot szenvedni betegen (hamarabb is elaltathattam volna), felmerült bennem, hogy talán ezt kellene tenni.


2020. jan. 14. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne altasd el, ha nem látod, hogy szenvedne, a leírtak alapján csak öreg, de nem beteg, ha csak ennyi baja van. A széklet problémát lehet, hogy valami triviális dolog okozza, érdemes megmutatni dokinak, ő biztos felméri majd a cica állapotát.
2020. jan. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi alapján nem. Általában egyébként látni egy állaton hogy mikor nem akar már élni, és feladta.
2020. jan. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én elvinném orvoshoz. Az alapján döntenék.

Ez hülyeség, hogy nem viszed orvoshoz, mert nem hiszed, hogy lenne értelme.

Az orvos szerintem már sok idős állatot látott, tudja, hogy mire lehet számítani.

2020. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonymousreview60 ***** válasza:
Amíg nem szenved, addig nem. Illetve még annyit: amikor anyám amúgy kijárós és a macskavécét is ismerő macskája nagyon öregen elkezdett össze-vissza bepisilni, besz.rni, akkor lelőtte.
2020. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ORVOSHOZ VINNÉM!! Ő vizsgálat után tud gyógyszert adni az esetleges fájdalomra, az emésztési problémákra. Te sem várod meg, amíg a mentő visz kórházba, elmész időben a háziorvoshoz. Tegyél meg ennyit a cicádért.
2020. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

egy macskának a 15 éves kor nem olyan hú de öreg. Anyu cicája 22 volt mikor el kellett altatni.


Szóval igen, vidd orvoshoz, és járjatok utána mitől híg a széklete.

2020. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Koról függetlenül csak akkor, ha szenved és nem gyógyítható. Ez az én krónikusan beteg cicámnál 7 éves korában következett be. Addig szorgalmasan jártunk orvoshoz. Az utolsó napokban az orvos is rábólintott, akkor már ő sem tudott volna többet tenni érte.
2020. jan. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, ezért is írtam ki, mert a legjobbat akarom neki. Ez a híg széklet egyébként időről időre jelenik meg, aztán megszűnik a probléma, de visszatérő, azért nem vittem ezzel a napokban orvoshoz. De elviszem. Aztán majd mond valamit az általános állapotára is.
2020. jan. 15. 09:07
 9/11 A kérdező kommentje:

Tegnap altatták el a cicát :(

Azóta egyre rosszabbul lett, már nagyon koordinálatlan volt a mozgása és rohamtempóban épült lefelé. De a napsütést még úgy-ahogy élvezte az idén nyáron, más öröme már nem volt.

Azt mondta az orvos, "indokolt" az eutanázia.

2020. dec. 1. 08:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Részvétem a cicus miatt, biztos, hogy szép élete volt hála neked. Idővel majd talán újra készen állsz arra, hogy ismét cicatulajdonos legyél. Fel a fejjel addig is :)
2020. dec. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!