Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska kibirja 8 órán át,...

A macska kibirja 8 órán át, hogy nem eszik? Egyébként naponta 3-4x kap enni.

Figyelt kérdés

Reggel elmegyünk dolgozni.

Kinti macskáink vannak.

Van nekik rendes fűtött kinti helyük, ezzel nincs gond, nincsenek a hidegben.


A probléma azzal van, hogy reggel nem hajlandóak semmit enni, hiába "tudják", hogy napközben nem leszünk itthon

.

Teszek ki nekik kaját az említett épületbe, de sajnos amint kitesszük a lábunkat itthonról, az összes szomszéd macskája, odamegy feküdni, nyilván megeszik a kaját is, mert ezek a kedves emberek arra nem képesek, hogy a minusz fokokban egy meleg helyet csináljanak a cicáknak vagy hogy esetleg normálisan etessék.


Természetesen miután hazajövök, azonnal adok nekik enni, úgy esznek mint, akik egy hete nem ettek.

Aztán rá pár órára ismét megetetem őket, este akár kétszer is kisebb adagokban többet.

Este amúgy is bezárom őket, hogy semmilyen baleset ne érje őket, ne menjenek unalmukban az utcára.



Egyébként nyers illetve főt csirkehúst esetleg nyúl húst, szoktak kapni, prémium tápot, illetve alutasakos eledeleket.


Már vettem egy mikrochipes macskaajtót, tetettem is chipet a macskákba, hogy az idegen macskák ne menjenek oda és ne egyék meg a kaját, hogy napközben is legyen előttük táp, főleg ebben a hidegben, csak a macska fél az ajtótól, egyszerűen nem akarnak rajta bemenni, hiába akarom hogy maguktól menjenek, csak fújtatnak, karmolnak ha át akarom rajta tenni őket.


Mikor hazaérek meg már szegények úgy nyávognak, jönnek az ajtóhoz, be vannak egyébként rendszeresen engedve.

Sajnálom őket és tanácstalan vagyok.



2020. jan. 14. 10:26
1 2
 11/14 anonim válasza:
8%
Jézusom beszéljetek már egy állatorvossal.. naponta egyszer szabad enni adni a macskának. Nem eszik meg mert rohadtul nem éhesek, ne magadból indulj ki. A természetben sem esznek 3 óránként a ragadozók
2020. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A lyukon még csak a helye volt kivágva természetesen bementek.

Az ajtót nem akarják csak ....

Nem sokat esznek. Az adagjukat többfelé osztom el. Nem etetem túl.

Az orvos azt mondta a súlyuk rendben van, tehát nincsenek elhizva.

2020. jan. 14. 11:55
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
#11 a macska nem kutya. A macskanak napi többszöri etetés kell.
2020. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

11: Az a kutya :D

A macska többször eszik, és ha kinti-benti, akkor mellé még vadászik is.

2020. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!