Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyiket tartanátok és miért?...

Melyiket tartanátok és miért? Brit rövid szőrű vagy sziámi?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül egy brit rövid szőrű cica, olyan ami a wiskas reklámban van? S mennyi egy sziámi?
2010. júl. 21. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem skót lógófülű cicám van (ő tulajdonképpen brit, csak lóg a füle) és azért ezt a fajtát választottam, mert szerintem a leggyönyörűbb cica. :) Sokkal ducibb felépítésű mint a sziámi, szép kerek pofija van és hatalmas szemei. Szaporítótól lehet már 25-30 ezerért is kapni, de nem érdemes. A tenyésztők által kínált cicák drágák, de egészségesek, kb 60ezertől kezdődik az áruk (mindkét fajtának) ha kedvencnek szeretnéd.
2010. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A barátnőmnek Britje van, nekem meg sziámim! :D xD (bocsi)

Na... A sziámiból egy kicsit kevesebb van, és az eredetibb. Karcsúbb, szebb. De ha te a kis cuki-buci fejűeket szereted, akkor Brit. A Brittek amikor pározni szeretnének, akkor jóval csöndesebbek a sziámiknál (szörnyű az utóbbi nyávogását hallgatni... -.-)


De a döntés rajtad áll! Nem akarok elfogult lenni... De a zömök felépítési cicákat nem szeretem! :D

Majd írd le, hogy ki lett a győztes!

2010. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem a sziámi,mert állítólag jól bírja a panelt. S a társaságot. Ugyanis van két kisfiam és miattuk is megvagyunk indulva cica ügyben. volt házi cicám ( kertes házban volt benti).. de anno depressziós lett a bentlakástól. Nagyon tetszik a brit is.. de drágállom...
2010. júl. 22. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha panelbe akarsz macskát akkor gyorsan felejsd el a sziámi fajtát, mivel nagyon energikus, imád mzogni, szaladni, fáramászi. Tudom, mert nekem van. Büntetés szerintem az összes macskát panelbe rakni az emberek kedvéért. Nem a betontömb a természetes környezete. Bár ha mindenképpen macskát akarsz akkor vegyél alacsony vérmérsékeltű macskát pl. perzsa, brit, na annak mérsékeltebb a mozgásigénye mint a sziáminak.
2010. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Ez igazán hasznos volt

Tudom bűn állatot emberek közé panelba.. de nagyon hiányzik ... miattunk és a gyerek emiatt is. Annyi lenne neki ,ohgy a házunk előtt van kiskert ahol rendszeresen dolgozunk oda és annak környékére lejárhatna kicsit. Tehát lenne némi mozgás tere. Bár még fogalmam sincs hogyan valósítható meg a valóságban.

2010. júl. 22. 22:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazán szép elgondolás, hogy a kis kertbe "lejárna", de sajnos a macska nem olyan élőlény aki betartja amit mondanak neki hogy pl: itt játszhatsz ebben a kertben aztán ne menj máshová. Nem lehet a mozgásban egy macskát korlátozni, ha ki akar menni, felfedezni akkor nem lesz neki elég az a kis kert és megtalálja a módját, hogy kijusson. Én családi házban lakom egy kertvárosban aminek jó nagy kertje van, de még így is több utcákat kóboról a sziámi macskám. Szóval szerintem jobb lenne mindenkinek ha nem lenne macskátok. Képzeld el, hogy megveszed a cicát kicsi, édes aztán kimászik valahová a kertből és lesz nagy sírás, hogy hova tűnt. Szerintem az rosszabb, mint ha nem lenne.
2010. júl. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!