Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tanítsam meg a macskát...

Hogyan tanítsam meg a macskát a macskaajtó használatára?

Figyelt kérdés

Hátsó melléképületre van felszerelve, ott van fűtés.

Eddig úgy volt megoldva, hogy akkora résre volt kinyitva az ajtó, amin befér, de sajnos a szomszéd éhenkórász macskája ideszokott, amint elmegyek itthonról, már figyeli is ki és megy be. Befekszik a helyére, aztán olyan büdös van ott tőle, hogy eszméletlen. Természetesen az összes kajáját megeszi, így az én macskám, amig nem jövök haza nem tud enni ...

Így kitaláltam ezt, hogy veszek ilyen mikrochipes ajtót. Tetettem chipet a macskába, fel lett szerelve az ajtó.

De egyszerűen nem képes használni ... fél tőle.

Hiába mutogatom neki a kaját, a játékot, fel-le billentem a lengőajtót, akkor sem hajlandó bejönni rajta, sem kimenni. Ha meg megfogom és "betuszkolom" rajta, akkor meg elszalad világgá...

Lehet, hogy magától megtanulná, de ebben a hidegben nem akarok kisérletezgetni, hogy kint a minuszokban megfagyjon, ha nem tud bemenni az ajtón, mikor nem vagyunk itthon. Vagy esetleg elszökjön másfelé, elkóboroljon kaját és meleg helyet keresni..


Olvastam a neten jó pár dolgot erről, de nekem nem hatásos sem a jutalomfalat, se semmi.


Ötletek?



2020. jan. 18. 08:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Mikor befelé menne, kattan egyet, hogy érzékeli a chipjét, attól a hangtól is fél és elszalad.
2020. jan. 18. 08:55
 2/5 anonim ***** válasza:

Ehhez nem mikrochipes nyakörv van? 😂


Hát próbáld meg, hogy egy ideig nyitva van teljesen, ha lehet, hogy szokja. Vagy kattintgass neki (keress olyan hangot és játszd le), ilyenkor vmi finom falatot adj neki és lehet egy idő után összeköti a kettőt és nem fog félni

2020. jan. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
7%
Hagyj ki egy teljes nap kaját. Éhesen sokkal tanulékonyabbak. Túl kényelmes macskád van. Tudja, hogy úgyis megoldod helyette...
2020. jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Először úgy kéne felrakni a macskaajtót, hogy nincs bent a lengő része, csak a lyuk. Ha megtanulja, hogy a lyuk a bejárat, akkor mehet a lengőajtó is. Nyilván ez hosszabb folyamat sajnos, nem egyik napról a másikra megy. Szobamacskánál a fedett alomnál is ez a módszer.

A kattanó hanghoz a klikker sem rossz ötlet, etetésnél, jutifalinál klikkelni mindig.


Én még azt csinálnám jelen szituban, hogy a macskát megfognám, és beraknám a melléképületbe reggel, mikor a család megy el otthonról. Kaja lesz, meleg lesz neki, és kifelé bátrabb lesz, ha ki akar menni, mert azt tudja, hogy a fura/ijesztő ajtón túl ott a "szabadság".

Igen, az első napokban valószínűleg ki fog menni és nem mer majd visszamenni, amíg haza nem értek, de előbb-utóbb összeköti majd, hogyha ott jött ki, akkor bemenni is ott tud, és még a hangtól sem történt semmi rossz.

2020. jan. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az egyik most kiment rajta. A bátrabbik.

de bemenni már nem mert.

A másik kicsit "bénább", ő mindig a kisebbtől lesi el a dolgokat.

2020. jan. 18. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!