Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ivaros cicák hány %-a éli...

Az ivaros cicák hány %-a éli meg a 2 éves kort, ha főleg kintiek?

Figyelt kérdés

6-8 hónapos korig inkább bentiek, majd onnantól inkább kintiek és csak ritkán jönnek be.

Reggel, este kapnak enni, inni, van meleg helyük, biztonság, a kérdés, hogy mennyire esélyes, hogy 2 éves korig meghalnak vmiért.


2020. jan. 20. 12:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

Így már jobban hangzik, de kérlek, vedd rá a párodat arra, hogy beszéljetek (néhány) állatorvossal, és fogadja meg a tanácsukat.

Nagyon sok a két év, amiről azt feltételezi, hogy kell a felnövésükhöz. A tavaszi macskakölyök ha rá van bízva, és rendes táplálékon él, őszre lefial.

Ha megvárjátok, hogy kóborolni kezdjen (bocs, de ez a 'legalább egyszer hadd éljen' hozzáállásra emlékeztet) azon kívül, hogy szokásává válik a spriccelgetés, begyűjthet olyan fertőzést (pl. macska AIDS), ami ellen nincs gyógymód, csak asszisztálhattok a lassú agóniájához majd akkor, amikor már nem is emlékeztek, mikor kaphatta el.

Véleményem szerint minden kedvtelésből tartott kutyát-macskát kellő időben ivartalanítani kéne, hacsak nem konkrét tenyésztés a cél! Dunát lehet rekeszteni az ilyen-olyan kisállatokkal, akik menhelyen vagy nylonzacskóban végzik, ebbe az áradatba nem kell még a ti várakozásotok miatti egy-két fészekaljnyi kölyök!

2020. jan. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
Így ne tartsatok macskát! Mit csináltok a kiscicákkal? Meg minek kell kirakni??
2020. jan. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem lenne egyszerübb keresni egy 2év+ os ciccantót esetleg?
2020. jan. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

UTOLSÓ! KÖSZÖNÖM!! EZ MIÉRT NEM JUTOTT ESZEMBE??!!

Akkor megyünk gyeptelepre!! Köszönöööm!!!

Mindenki másnak is köszönöm és igazatok van, de mégiscsak ketten élünk, neki is van beleszólása a dolgokba. De így gond megoldva, legalább nekem sem kell másfél éven át napi 24-ben azon aggódnom, hogy hol vannak, mit csinálnak:SS

Köszönöm még egyszer!!!!!!

2020. jan. 20. 19:24
 15/20 anonim válasza:
86%

Én a párodat zárnám ki.

Nem tudom miért kell elnyomásban élned és ezzel a macskákat kínoznod.

Ha nem vállalja a pasid a benti macskát akkor nektek nem való macska. Ilyenekhez kellene mennie az állatvédőknek.

2020. jan. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Már megbeszéltük! 2+os cicákat hozunk ki gyeptelepről! Akiknek szintén 3 hónapig "kötelező" kizárólag bent lennie, amíg ivartalanítva lesznek és megkapják az oltásaikat, illetve megismerkedünk velük, hogy ha ki lesznek néha engedve, akkor se menjenek világgá!

És bár páromnak ez ellen semmi kifogása, de engem mégis aggaszt valami:/ Tuti megszokjuk egymást? :/ Mi van, ha felnőtt cicák nem fognak megszeretni minket? :/ Vagy ha az első adandó alkalommal lelépnek? :/ Mert a kicsik azért mások, a nagyok már tapasztaltak egy s mást, kint kóboroltak, világot jártak, nem akarom, hogy ez legyen megint, szeretném, ha csak a környéken mászkálnának, meg többet bent lennének:(

2020. jan. 21. 07:24
 17/20 anonim ***** válasza:
87%
Őszintén? Szerintem ti ne tartsatok macskát! A párod meg egy gyökér, tudod kit zsarolna a fogyatékos elképzeléseivel!
2020. jan. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Mar bocs, de a parod kicsit elmebetegnek hangzik. A macskat akkor lehet ivartalanitani, amikor az orvos azt mondja, meg nem mondom neked, mikor, de biztos, hogy 2 eves kora elott :D (Talan kb 10 honaposan? Nem emlekszem.) Honnan vette ezt a ket evet? Beirta a macskaev kalkulatorba es 2 evre dobta ki neki a 18 emberi evet vagy mi? Tudom, hogy kozben talaltatok mas megoldast es idosebb macskat hoztok el, de ez akkor is megdobbentett, hogy ilyen emberek (is) vannak, akinek egy macska egesz elete is elvi kerdes xD
2020. jan. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan már lehet ivartalanítani. Én legutóbb eleve úgy kerestem cicát, hogy ne kölyök legyen, hanem kb. 1 éves. (Volt előtte "csecsemő" cicám, nem akartam még egyszer végigcsinálni, pedig imádtam. A mostani, akit egy évesen fogadtam be (most már 7 éves), kb. 4 nap alatt szokta meg az új helyét és engem. Azóta elválaszthatatlanok vagyunk .:)

Úgy hoztam el állatmentőktől, hogy már ivartalanítva volt, oltva, csipezve.

2020. jan. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kisgyerek voltam, kinti-benti macskáink voltak. Általában 2 éves korig éltek, az volt a maximum.

Elütötte őket a kocsi, elkapta őket egy kutya, beakadt a hasa menekülés közben a kerítésbe, szüléskor benne maradt egy kismacska, stb voltak a halál okok.

Sajnos nem szólhattam bele hogy ivartanítsuk őket, mert gyerek voltam, saját pénzem se volt hogy én elvigyem őket...

Most már külön élek, de anyám is változott. Ivartalanítás párti lett. Kinti-benti macskája van, ivartalanított, és 7 éves. Nem volt eddig semmi komolyabb sérülése.


Amúgy az első kommentedig olvastam el. A leírás alapján elég fogyatékos párod van, már bocsi.

Hülye elképzelései vannak nagyon..

Olyan mintha az apád lenne, hogy ő köti ki a szabályokat.

2020. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!