Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1.5 éves nőstény, ivaros...

1.5 éves nőstény, ivaros cicám elkezdett agresszivabban viselkedni a másik cicámmal és velünk is, mitől lehet?

Figyelt kérdés
2 cicám van, a nagyobb 1.5 éves, a kicsi 6 hónapos, mindketten nőstények és még ivaros cicák. Mikor a kicsit hazahoztam kb 3 hét alatt elfogadta őt a nagy (volt hogy összebújva aludtak stb), aztán tüzelt a nagy cicám, persze tüzelés ideje alatt is sokkal agresszívabb volt a kicsivel, de azt hittem ez elmúlik a tüzelés végével, viszont nem múlt el. Oda kap a kicsinek, fúj és morog rá, illetve velünk is elkezdett kicsit másképp viselkedni (random morgások ha csak elmegyek mellette, vagy nem hagyja hogy megsimizzem). Tudom hogy ivartalanítani kell, ez meg is fog történni jövő hónapban a nagyot viszem, utána pedig majd a kicsit. Igazából csak a véleményekre lennék kíváncsi, hogy ez a viselkedés változás akkor valószínűleg a meglévő ivarosságuk miatt van?

2019. nov. 18. 20:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Megvannak már a kiscicák, vagy "csak" vemhes?
2019. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

? Ki írt itt vemhességről?

Két lány cicáról van szó, akik társasházban laknak, úgyhogy hacsak nem hímnős a macska...

2019. nov. 18. 20:45
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
Igen, de álterhes a macskád, ha a játékait hozza-viszi, akkor már megszült...
2019. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, hogy a cicák is lehetnek álvemhesek. Most kicsit utána olvastam ennek, de semmi olyan tünete nincs (nem húzgálja magával a dolgait, nem nőtt meg a pocakja, se az emlői)
2019. nov. 18. 21:01
 5/16 anonim ***** válasza:
27%
Ha tüzelés előtt összebújva szerette a kicsit, most meg ellenséges vele és mindenkivel, akkor ez van valószínűleg. Gondold át, mikor tüzelt kb. 63 nap a vemhesség.
2019. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kb. 3 hete tüzelt. Akkor addig míg az álvemhesség zajlik, nem is lehet ivartalanítani? Illetve akkor kb. 1 hónap múlva ez valószínűleg el fog múlni?
2019. nov. 18. 21:20
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
Ha 3 hete tüzelt még a külsején semmit sem láthatsz. Ettől viszont lehet ivartalanítani, de én megkérdezném az orvost.
2019. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
(Valódi vemhességgel is ivartalanítanak.)
2019. nov. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, erre mindenképp rá fogok akkor kérdezni!
2019. nov. 18. 21:31
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

A kicsi ivarérett lett, ez okozza a megváltozott viselkedést a nagynál, most már védené tőle a területét.

Számíts rá, hogy nem fog varázsütésre megjavulni a kapcsolatuk azzal, hogy ivartalanítod, esélyesen nem lesz újra olyan cukin összebújós, mint az elején. Ahhoz időben ivartalanítás kellett volna, hogy az megmaradjon.

Szoktasd majd őket újra össze úgy, ahogy az elején, fokozatosan. Javíthatsz a kapcsolatukon az ivartalanítás után, de idő és türelem kell hozzá. :) Felnőtt macskáknál a semlegesség is siker - a cél az, hogy meglegyenek egymás mellett morgás-fújás nélkül.

2019. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!