Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A törött macskaláb önmagától...

A törött macskaláb önmagától is összeforr?

Figyelt kérdés

A macskánk jobb hátsó futóműve egyszer már volt eltörve, kétszer műtötték, de rosszul forrt össze, így azóta nem hajlik az a lába.

Most megint sikerült valahogy eltörnie annak a lábának a végét. A törés zárt.


Ha ezt az egyenes lábat egy doki látja, biztos amputáció mellett döntene, ezt el szeretnénk kerülni. Ettől a lábtól jellegzetes ez a macska, mi így szeretjük :)


A kérdésem, hogy lehet-e bármi baja attól, ha hagyjuk, hogy így összeforrjon? (azon kívül, hogy még bicebócább lesz)



2020. jan. 26. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak a macskának ártotok, ha nem viszitek orvoshoz.
2020. jan. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Metionin ***** válasza:
100%
Össze persze csak sanszos hogy rosszul. Amúgy szerintem a doki nem amputál csak úgy, ha a macsek tudja mankóként használni a sérült lábát és nem fáj neki, akkor hagyni szokták. Menhelyen sok ilyen cicát láttam, csak akkor amputálnak ha muszáj. Szerintem vidd el, rögzíteni akkor is kellene azt a törést.
2020. jan. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos csak akkor dönt amputációról, ha életmentés miatt van rá szükség, (szepszis,stb) nem pedig azért mert nem tetszik neki, hogy a macskalába egyenes, vagy görbe.

Mindenképpen vigyétek el orvoshoz, ha azt mondja le kell vágni, akkor még mindig dönthettek másképp, esetleg egy másik orvost is meghallgatva. Én nem merném bevállalni, hogy a törött lábú állatom magától "gyógyuljon".

2020. jan. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor doki lesz, köszönöm!
2020. jan. 26. 18:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalmai vannak, kell neki az orvos.
2020. jan. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz! Ahogy már írták előttem, nem fogják levágni a lábát, csak ha életveszélyben van miatta. Ha csak esztétikai probléma, nem kell ettől félned.
2020. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért, de még egy amputáció is jobb annál, mintha akár egész hátralevő életében szenvedne egy rosszul összeforrt csont miatt (fáj, nem terhelhető, nem mozog stb).

De ahogy mondták, nem fogják csak úgy levágni, kivéve ha tényleg nagyon muszáj. Komoly orvosi indok nélkül biztosan nem.

2020. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te lábad törik el kérdező, az is összeforr magától. Csak éppen hetekig feleslegesen kínlódsz ha nem mész orvoshoz.
2020. jan. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs rögzíve, a mozgástól nem forr össze magától. Irány az orvos.
2020. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!