Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyers hústól, májtól lehet-e...

Szilágyiné takács er kérdése:

Nyers hústól, májtól lehet-e a macska férges?

Figyelt kérdés

2020. jan. 27. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Igen . Disznótól főleg . Ki kell hajtani állatorvos .
2020. jan. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyers disznót NEM szabad adni macskának! Álveszettséget kaphat tőle, ami halálos.

Minden mást kaphat nyersen, de igen, okozhat férgességet, gyakrabban kell féregteleníteni.

2020. jan. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de alapvetően negyed évente kell amúgy is kapnia a féreghajtót megelőzés céljából.

Disznót nyersen tilos adni!

2020. jan. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Sok mástól is lehet, sőt egymástól is elkaphatják, ha kijárósok meg bárhol. Egyébként az enyémek szerimtem az egértől kapják el, pedig 2 havonta kap az összes. Olyat is hallottam, hogy kutyától kapta el, de ez találgatás. Elegem van belőle, komolyan...


Amúgy, ha férges, láthatóan, mint nálunk, lógtak ki a seggéből, akkor 2 hét múlva mindenképpen ismételd meg!


Egyébként nem kell hozzá állatorvos, ha akarod elviheted, de te is tudsz venni állatpatikában, vagy állatorvosnál, nem kell vinni a macskát! Meg van tabletta, paszta, meg az állatorvos ilyen injekciót adott be neki féreghajtásra. A Stronghold meg elvileg jó férgekre meg bolhákra, kullancsokra, én majd ilyet akarok venni nekik.

2020. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyers etetés mellett célszerű háromhavonta féreghajtani, akkor nem lesz baj.


A nyers kaját pedig általában 2 hétig fagyasztani szokták, akkor elvileg nem lehet baj.


Nyers disznót/vaddisznót NEM adunk sem a kutyának, sem a macskának.

2020. jan. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!