Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vesebetegségre hajlamos...

Vesebetegségre hajlamos cicának hogy pótoljam a napi folyadékot csak száraztáp mellett?

Figyelt kérdés
Érzékeny a gyomra és az állatorvos azt javasolta, hogy csak egyfajta bevált szárazat adjunk neki enni, ne adjunk konzervet meg ilyesmiket, mert az okozza a hányást, gyomorfájdalmakat. Sima húst sem kaphat, a veséje miatt a túl sok fehérje is ártalmas, ezért egy olyan táp, amiben megfelelően minden benne van a tökéletes számára. Viszont így meg napi 3 gombóc max az alomban. Szerintem ez nagyon kevés és ettől is beteg lehet a veséje. Viszont az tény, hogy ezerszer jobban van, mióta csak a táp van.
2020. febr. 7. 06:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

3-4 pisi az átlagos és normális.

A szárazra nem iszik?

Esetleg kipróbálhatod az itatókutat, hátha abból többet inna, a macskák jobban szeretnek folyó, friss vízből inni.

2020. febr. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De, iszik a szárazra, csak félek, hogy nem eleget. Szerintem olyan féldeci lehet egy nap.

Azt hittem a cicák 5-6x pisilnek naponta, mint a kistestű kutyák, mert nem tudják sokáig tartani.

2020. febr. 7. 08:14
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Három gombóc reális.

Tegyél ki a lakás több pontjára, több típusú tálban vizet, valamelyikre rá fog kattanni. Sok macska pl háklis rá, hogy a kajája mellett nem iszik, műanyag tálból nem iszik, túl kicsi tálból nem iszik, csak friss vagy csak állott vízből iszik......

Adj neki választási lehetőséget, aztán valamelyik majd bejön :) Ha belefér anyagilag, az itatókutat is ki lehet próbálni.

2020. febr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

5 vizes tálkája van.

Mindegyikből iszik. Csak kicsiket.

2020. febr. 7. 08:32
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. febr. 7. 08:32
 6/9 Béla211 ***** válasza:
Meg azt is szoktak hogy egy adag szaraztapot picit beasztatnak. Valamelyik macska még eszi valamelyik nem.
2020. febr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Felentsd ott néha a porcelán bögréd az asztalon, az enyém egyben kiiszik 1dl vizet! :D
2020. febr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ő is beleiszik az enyémbe, de abból is kicsit csak.

Ő tápot kizárólagosan magában, szárazon eszi meg. Amikor húskonzervvel kevertem vagy húslevessel áztattam be, akkor csak megrázta a mancsát és ott hagyta, majd amikor nem figyeltem oda kitépte a tápos zacsit és úgy ette a szárazat, hogy csak a farkincája volt kint:D Ha külön adom a húslevest vagy konzit imádja, de keverve kösznem:D

2020. febr. 7. 17:03
 9/9 A kérdező kommentje:
De most ugye nem kaphat ilyesmit.
2020. febr. 7. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!