Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobacica mellett hogy lehet...

Szobacica mellett hogy lehet nyáron kertes házban szellőztetni?

Figyelt kérdés
2020. jan. 14. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Szúnyoghálós ajtó.
2020. jan. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Nagy gond, bizony.

Szúnyoghálót kell felszerelni. Nyílót, felhúzhatót, de ahol nem szeretnél kihajolni, vagy ilyesmi, oda legjobb a fix, úgy biztos nem felejted el lehúzni/becsukni.

Nekem alumíniumkeretes fix van, egy közepes méretű műanyag ablakra mindössze 6000 Ft volt, redőnyös cég szerelte fel.

2020. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtutibb a macskaháló, de az erősebb, fémszálas szúnyogháló is jó, ha a macsek nem hajlamos mászkálni rajta, tépkedni. Én, mielőtt beköltöztem a cicával, minden nyílászáróra tettem fel mindkettőt. Fa keretre szögelve, rácsra kötözve. A bejárati ajtón is volt külön egy rácsos ajtó, arra is felkötöztem, így akár egész nap nyitva lehetett az udvar felé és a cica imádta, hogy három helyről is nézelődhet.
2020. jan. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is szúnyog hálóra gondoltam csak félek hogy kiszakítja, de gondolom arról le lehet szoktatni vagy valami erősebb fajtát választani,minden esetre megpróbálkozunk azzal.

Köszönöm a válaszokat!

2020. jan. 14. 17:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
OBI-ban van méterre kapható fémszálas. Azért, ez mégsem 100%-os megoldás, csak olyan macseknál megfelelő, amely tényleg olyan birka természetű, hogy hozzá sem nyúl. Mert, ha akarja, azt is ki tudja szakítani, vagy ha csak ragasztva van, simán kinyomja.
2020. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A macskaháló lenne a legbiztosabb, de azon bemennek a rovarok is. Mi még szúnyogháló mellett is csak felügyelettel szellőztetünk. Évekig nem foglalkoztak vele, de múlt nyáron egy légy beszorult a szúnyogháló és a redőny közé, és emiatt az egyik cica felkapaszkodott a hálóra. Ki is szakította, még szerencse, hogy ott voltam. Szóval nem atombiztos....
2020. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez az. Ezért volt nálam mindkettő, szúnyogháló+macskaháló. Így bogárka nem jön be, macsek nem megy ki.
2020. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt akartam javasolni, hogy cica- és szúnyogháló közösen a tutifix.
2020. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor kipróbálom ezt a kombót. Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 15. 07:54
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Igaz amit többen írnak, a szúnyogháló is csak felügyelet mellett elég, úgymond szellőztetéskor. Ha magára marad, akkor valamelyik cica felmászik, az enyém pl nem. De ha légy, bármilyen rovar odamegy, elkezd vadászni, én a keretes szúnyoghálónál tartok ettől, ha nem vagyok ott, nincs nyitva az ablak, mert maga a KERET is kimehet egy öt kilós macsektől, csak kis karmokkal van odafogatva az ablak keretéhez. Akkor szúnyoghálóstól-keretestől esik ki a macska :(

De ismerősöm macskája pl felmászik a szúnyoghálóra, úgyhogy időnként cserélni kell, mert egész ujjnyi lyukakat húz bele, ahogy a súlya miatt a háló szétfeszül.

Nekem erkélyen "csirkedrót" van, én meg tudtam oldani, hogy felrögzítettem a meglévő erélykorlátra, az nagyon erős, vékony műanyaggal bevont fémháló, viszont a keret kialakítása a legnagyobb feladat.

2020. jan. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!