Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hányszor pisil egy nap a cicátok?

Hányszor pisil egy nap a cicátok?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 3 éves cicám aki szerencsére makk egészséges. Évente megkap minden kötelező és ajánlott oltást, ha valami rendellenességet látok akkor általában azonnal rohanok vele a dokihoz, de nem akarom emiatt is, szóval: a Ti cicátok hányszor pisil egy nap?

Nemrég belefutottam egy videóba ahol elmondták, hogy a macskák 2-3x szoktak pisilni egy nap. Ehhez képest az én macskám 6-7x egész biztosan elmegy, pedig nem iszik sokat, sőt inkább alig. Nedves tápot viszont relatíve sokat eszik, olyan 2,5 - 3 tasakkal naponta (+ száraz táp egész nap kint van és este eszik abból is).

Valahol azt olvastam, hogy nem a sok pisi a kirívó, hanem ha megváltozik a mennyisége/gyakorisága. Ő világ életében ennyiszer járt, szóval ez egy picit megnyugtat, de azért aggódom.

Ivartalanított cica, emiatt "urinary" típusú tápot kap, mert az ivartalanított cicák hajlamosabbak a veseelégtelenségre ha jól tudom.

Ti mit gondoltok, érdemes azért felhívni legalább az állatorvost és megkérdezni erről?



2020. febr. 11. 00:33
 1/6 anonim ***** válasza:
2 éves ivartalanított lány cicám általában 5-ször pisil naponta. Ő relatíve sokat iszik (főleg amikor rohangál), viszont naponta egy alutasakos kaját eszik csak meg + szárazat. Én is gondolkozok rajta, hogy a következő oltásnál megkérem a dokit, hogy vegyünk tőle vért is, hogy nehogy akkor derüljön ki hogy baj van, amikor már tüneteket produkál. De külön emiatt, ha egyébként nincs baj a cicával, akkor szerintem felesleges elvinni dokihoz vagy felhívni őt.
2020. febr. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen sokat eszik, akkor ehhez mérten normális a pisi mennyisége. Viszont baromi sokat eszik. Milyen nedves az, amiből *száraz mellé* kell neki 3 tasakot adni?
2020. febr. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém kb. 3x pisil, éjszaka nem tudom, alszunk. Pedig még fiatal, fél éves. Sokat iszik amúgy, csak száraz, purina junior tápot eszik, meg nyers csirkemellet.
2020. febr. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha ő eddig is ennyit pisilt, akkor nincs gond. Az enyémek is jóval többet pisilnek, mint 2-3, de ők sokat isznak. 2 éve volt, hogy a lánycicám sírt mielőtt pisilt és nagyon kevés jött neki, de sokszor ment, akkor nagyon megijedtem, hogy húgykő, de végül nem az volt, 1 heti fájdalomcsillapító után szerencsére elmúlt neki és azóta sem jött vissza.
2020. febr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én meg amiatt aggódom, hogy 3-4-et pisil csak egy nap, én az 5-6-ot gondoltam normálisnak.
2020. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Picit megnyugodtam, de azért a következő oltásnál majd rákérdezek.

Egyébként Multifit-ből eszi mindegyiket amelyik zselés és elég nagy cica, 5.8-6kg. Nem kövér, és nem, nem csak szerintem, a doki szerint sem. :)

2020. febr. 11. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!