Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan épült fel a ti cicátok...

Hogyan épült fel a ti cicátok ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma viszem a cicámat ivartalanításra. Nagyon szelíd, barátságos kölyök, és fogalmam sincs, milyen állapotban lesz a műtét után. Mennyire lesz kómás az altatás után? Mennyire fog neki fájni? Nyávogni fog? Játszani fog tudni, vagy esetleg ebben az időszakban inkább feküdni fog?

Kérlek írjatok tapasztalatokat!

Nagyon a szívemen viselem a kismacskámat, éppen ezért féltem is.



2019. aug. 9. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nemű? Kandúr már fél napra rá olyan lesz, mint régen, nőstény egy hétig is lábadozhat és sokkal jobban megviselheti.

Ébredés után a padlón legyél vele, ne engedd, hogy ugráljon (nem is fog tudni). Inni, enni sem ehet amíg nem lesz jól.

Legyél ott vele, simogasd, vedd rá, hogy aludja ki az altatást. Utána már csak arra kell figyelni nősténynél, hogy ne bántsa a varratot! Ruha praktikusabb, mint a gallér.

2019. aug. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb helyen úgy adják ki a macskát, hogy még alszik. Csak otthon fog felébredni, a műtét után 2-3 órával. Kezdetben még nem lesz teljesen magánál. A boxát nyissátok ki és tegyétek le a földre egy melegebb helyre (szóval ne a garázsba, vagy oda ahol hűvös van). Utána még 1 napig tuti koki lesz, pár napig valszeg többet fog aludni de minden ugyan olyan lesz. Ha nőstény akkor varratszedésig jobban oda kell rá figyelni, a sebet és a varratokat ne nyalogassa. Fájdalomcsillapítót is kérhettek és ha látod, hogy szükséges, akkor beadod neki.

De a műtét előtt/után mindent kérdezz meg az orvostól is, el fogja mondani, hogy mi hogyan lesz.

2019. aug. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Igen, nagyon nem mindegy milyen nemű.

Nékem a nőstény macskám, nagyon rosszul volt, lett is egy serve.

Azonnal újra műtötték.

Egy macskát nem lehet bezárni,ha ugrálni akár.

2019. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én nőstény cicámat úgy adták vissza, hogy még aludt. Busszal hoztam haza novemberben, rajta volt a sálam és még a kabátomat is beletömködtem a hordozóba, hogy ne fázzon, mert nem értettem, hogy az altató miatt reszket, vagy tényleg fázik. Szerencsére nem lett gond ebből.

Hazaérkezés után letettem magam mellé a hordozót a földre, kinyitottam és hagytam, hogy a saját tempójában ébredjen fel, ha jól emlékszem olyan fél, 1 óra volt mire kijött. Eléggé szédelgett, olyan volt mint aki részeg. Kis idő után megpróbált felmenni az ágyra, nem sikerült neki az ugrás, így én tettem fel, figyelve, hogy még véletlenül se a szélén aludjon el. Bekómált úgy bő 2 és fél órára, mikor felébredt már nem szédelgett annyira. A varratait nem bántotta, valami fém színű cuccot fújtak rá, és azt még le is ragasztották, Az egyetlen gond az volt, hogy az egy hetes lábadozás vége felé már eléggé le akart jönni a ragtapasz, pedig nem tépkedte, nagyon jól viselte. A második napon már nem is lehetett látni rajta, hogy megműtötték, az oldala volt kicsit beesett, de az meg érthető, ha belegondolsz mit pakoltak ki belőle :D

2019. aug. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A nőstény cicám kb 1-1,5 óra után ébredt haza érkezés után.Kicsit szédelgett,de másnap reggelre teljesen összeszedte magát,nálunk szerencsére nem viselte meg,és ugyanolyan maradt.
2019. aug. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A kandúr már a műtét után pár órával úgy viselkedett, mintha semmi sem történt volna. A nőstény az meg volt sértődve teljesen a varratszedésig, mert ruha volt rajta, hogy ne piszkálja a varratokat. Utált mindenkit. :D de műtét után pár órával már ő is jobban volt.
2019. aug. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nőstény cicusom van. Nagyon köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 9. 10:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Fiú cicánk van, és nem kiskorában lett ivartalanítva, hanem már két éves volt. Egy napig nem volt valami jó kedve, de a második napra már úgy viselkedett, mintha mi sem történt volna.


Ha véletlenül nem tisztán benti cica a tiéd, ki ne engedd egy-két napig a műtét után, pláne a nőstényt. Rájuk jobban is kell vigyázni, hogy ne piszkálják a varratokat, mert nagyobb gondot okozhat, mint egy kandúrnál.

2019. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 IKii válasza:
Az én 2 éves nőstény cicámat alig 2 hete vittük ivartalanítani de még mindig mérges rám :,D Az nem segít hogy tegnap előtt oltásra is vittük. Amúgy azon kívül semmi baja nem volt
2019. aug. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!