Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túlsúlyos a macskátok?

Túlsúlyos a macskátok?

Figyelt kérdés
Aggódóm a macskám miatt,12 éves,keveset mozog,annál többet zabál.És ha hajnalban felkel,futólépésben irány a tálkája,ha azt üresen találja,akkora cirkuszt lecsap,hogy mindenki felébred ,addig nem nyugszik,amíg enni nem ad valaki.Próbáltam mellőzni ilyenkor,de párszor már bosszúból a szőnyeg alá kakilt.Nem tudom,hogy foghatnám fogyókúrára...
2010. júl. 24. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:

poén: szerezz be egy futógépet és akassz fel egy halat.

nem vicc: próbáld rávenni a mozgásra, játszatok vele és szoktassátok rá hogy nincs nasi. egyébként állatorvossal ha beszélsz, az megtudja mondani hogy tényleg túlsúlyos-e és tud is mondani pár fogyókúrás módszert. nagyon vigyázz nehogy cukorbeteg legyen!

2010. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem ivartalanítás után hízott meg az egyik cicám. Nem olyan kövér végül is, egyelőre csak "telt", de ő is, ha meghallja a kajazörgést, már rohan, meg folyton kéri a kaját. :)

Vannak alacsonyabb energiatartalmú tápok, szerintem ilyen adj neki, és meghatározott mennyiséget. Ha hisztizik, majd abbahagyja, esetleg adj neki ilyenkor olyan kaját, amit nem annyira szeret, abból csak nem eszik annyit. Meg játssz vele sokat, hogy mozogjon.

2010. júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy kis játékkal próbáld mozgásra bírni és mindegy,mekkora hisztit csaő,naponta háromszor adj neki egy kisebb adag száraz(!)macskakaját,ha nagyon éhes előbb utóbb megeszi és ha nagyon vergődik,akkor spricceld le vízzel(kis szórófejes flakonokat tudom ajánlani,csak mosd ki rendesen használat előtt,nehogy valami vegyszer legyen benne),előbb utóbb rá fog jönni,hogy nincs alku pozícióban és normális lesz.
2010. júl. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még így utólag megkérdezném,hogy mennyire van elkényeztetve,mert ha mondjuk pl ebédnél mindig dobtok neki egy egy finomabb falatot vagy sok alutasakos macskaeledelt kap,akkor nem árt azokról is szépen leszoktatni.
2010. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Ivartalanítás után kezdett el dagadni, most 3 és fél évesen majdnem 7 kiló (lány cica), pedig nem eszik sokat.
2010. júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elkényeztetve nagyon el van,de étkezéskor soha nem kap a mi kajánkból,csakis a sajátját eszi.Csakhát nem mozog és a játékokat is unja,nem lehet mozgásra bírni.
2010. júl. 26. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyik sem, pedig mindhárom ivartalanított. A lány kicsi és formás. Nem sovány, de nem is kövér. A fiúk közül az egyik kövérebb, de szerintem még nem számít túlsúlyosnak.
2010. júl. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!