Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás utáni bosszú a...

Ivartalanítás utáni bosszú a tölcsér miatt. Abba hagyja ugye?

Figyelt kérdés

Mit irhatnek... Utálja! Még nem telt le a 2 hét (3 nap híján) , az eddig szobatiszta lány cicánk mindenhova odapi... és odaka... Eddig csak napi 1 k@ki, most már pis..is 1-2x.

Egész nap alszik szinte, vérig van sértödve... Simogatni alig engedi magát, egyből kint a karma, ráfog a kezemre.

Nem segitett a dolgon, hogy az első hét után beatkasodott a füle igy le kellett vinni a dokihoz. Eddig azzal sem volt semmi gond, besetalt mindig, amikor oltasra vittük. Na a műtét után ezt összerakta, alig lehetett beszuszakolni a hordozoba. A dokinál le kellett fogni, hogy a fülébe cseppentsen. Itthonra kapott most gyógyszert amit a fejére kell kenni, biztosan ezért is haragudni fog.


A kérdésem, hogy van rá esély, hogy a tölcsér levétele után kibékül és nem piszkit össze mindent?

Eléggé el vagyok keseredve, mert az ovis gyermekemmel itthon vagyok egyedül és elég hiperaktív, a cicara lényegesen kevesebb idő jut, de ezen meg most nem tudok változtatni.


2020. márc. 24. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2 hét? Ne csodálkozz, szerintem te is megőrülnél ennyi ideig egy tölcsérrel a fejeden.. Egyébként nem is biztos, hogy kell, az én cicáim nem kaptak tölcsért ivartalanításkor. Egy nagyon vad cicámra adtak infúzió után, de hazaérve úgy tombolt tőle, hogy azonnal levettem róla.
2020. márc. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vedd le és húzz rá egy gyerek rugdalózót. akkor legalább a fején nem lesz semmi. utálni fogja azt is, de nem tudja piszkálni a varratokat tőle.
2020. márc. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem harag vagy sértődés, ezek emberi érzelmek.


Egyszerűen most lett túl egy műtéten - fizikai megterhelés, és a hormonjainak is rendeződnie kell.


Plusz van egy nagy, zavaró bigyó a fején.


Ilyen körülménye között engem sem hatna meg a simogatás, inkább see-GÍÍÍÍT-séééég!

2020. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2x is próbálkoztam a dokinál hogy vegyük már le, de azt mondta nem, mert lehet h 2 napig nem piszkalja, de ha a 3. napon szetkapja a varratot, akkor ujra varrás altatas, ami nem lenne jó, plusz hosszabbodna a felgyogyulas ideje.

Borzasztó sok a 2 hét és teljesen megértem amúgy én is.

Ja, azt nem irtam, hogy 1x sikeresen kiszabaditotta magát a tölcsérböl, és az atkák miatt annyira kaparta a fülét, hogy az egyikboldalon kikopaszitotta magát egy kis helyen, plusz felületi vérzés... Na akkor hívtam a dokit, és akkor mondta a fentieket részben ez miatt is...

Tegnap amúgy, amikor írtam ide, próbáltam extra figyelmet adni neki, be tudtam hívni játékba és ma még nem találtam produktumot 😀 így bizakodó vagyok ezzel kapcsolatban is.

2020. márc. 25. 13:08
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz is ☺️
2020. márc. 25. 13:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Az enyém nem kapott tölcsért, de így se állt szóba velem két hétig. Elvonult a leghátsó szobába és ott feküdt egész nap.

Sajnos nagyon megváltozott.

A doki azt mondta rá, hogy nagyon okos, úgy viselkedik mint egy kutya. Figyel, szót fogad, leül, odamegy, ugrik ha kéred és mindig hozzámbújva aludt.

Műtét után teljesen megváltozott. Évekig nem lehetett kb. egyáltalán simogatni. Nem játszik pedig már mindent kipróbáltam.

Most volt márciusban 6 éves és most kezd újra bújós lenni. 7hónaposan volt műtve.

De ne keseredj el, még senki mást nem hallottam, hogy így járt volna! :)

Sőt, állítólag ivartalanítás után a macskák nyugodtabbak, szelidebbek lesznek. :)

2020. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!