Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska bosszú? Sértődés?

Macska bosszú? Sértődés?

Figyelt kérdés

A kedves ivartalan kandúrkám egy hete úgy döntött, hogy abban a percben, ahogy elalszok odamegy a kisszoba ajtajához és kaparni kezdi, hangosan nyávogva.

Raktárnak van használva a szoba, nincs beengedve.

Viszont tényleg csak akkor csinálja, amikor alszok (aludnék). Máskor le sem sz*rja, hogy van egy másik szoba is.

Hogy az esti, vagy délutáni alvás, az neki mindegy.

Amint felkelek és ránézek, már fut is el onnan, oda sem kell szólni, mintha csak szivatna. Tudja nagyon jól mit csinál.

De én? Én mit csináljak, hogy végre aludhassak? :D viccet félre téve tényleg borzasztó, hogy napi 2 órát sem enged aludni egyhuzamban. Akkor játszik sértődöttet, amikor a kislány cicám simogatom többet, de ennyire azért már mégse kéne. ..

Tippek, ötletek?

Olthattok is, ha van mellé megoldás.



2019. szept. 17. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Bosszú, sértődés??? Dehogy! Csak szeret és veled akar lenni.
2019. szept. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy egér van a kisszobában? Ami akkor kezd el motoszkálni, amikor csend van a lakásban?
2019. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is egérgyanús, ha raktárnak van használva az a szoba ahová menni akar. De az is lehet, hogy unatkozik. Szoktad fárasztani? Tollas bot, madzag húzogatás, labdagurigatás? Van-e elég cicabútor, amin ki tudja magát élni?


Illetve szerinted mi az, amitől megsértődött? Ha van valami nagy változás az életében, az is kiválthat szokatlan viselkedést. Az esetleg elképzelhető, hogy amikor nem vagy ébren nem érzi magát biztonságban és el akar bújni? (pl. mert fél a másik cicától és nem akar a területén lenni).


Egyébként a macskáknál nincs bosszúállás, sértődés, ezek emberi tulajdonságok. :)

2019. szept. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egér kizárva :)

Egyébként jaj dehogynem tudnak sértődni, csak lehet náluk kicsit másabb. Bosszút állni meg méginkább :D 5 éves korom óta élek macskákkal, tudnak produkálni ezt azt.

De erre nem jöttem rá, hogy mi és miért. :( de a kialvatlansag engem kikeszit.

Nem történt semmi változás mostanában, gondoltam rá, hogy akkor unatkozik, ha alszok, de ezek ketten örökké játszanak és lefarasztjak egymást, azon felül szeretik egymást, a félelem is kizárva úgy hiszem.

De köszi a válaszokat, biztos valami agymenés, néha kitalál egy két idegesítő dolgot, aztán leáll vele.

2019. szept. 18. 16:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mégis miért állna rajtad bosszút, vagy min sértődött volna meg? Megbántottad valamivel egy héttel ezelőtt?


Szerintem csak azért csinálja, hogy figyelmet kapjon. Véletlenül rájött, hogy így alvás helyett is vele foglalkozol, azóta meg kihasználja.


Ha nem kelsz fel, meddig folytatja? Próbáld meg becsukott szemmel, moccanás nélkül végigszenvedni, akkor is, ha két órán át folyamatosan nyávog és kapar... Ha tényleg csak azt akarja elérni, hogy ilyenkor is vele foglalkozzál, akkor pár napon belül rájön majd, hogy ez már nem működik, és abbahagyja.

2019. szept. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De cuki lehet mikor ránézel és elfut :"D. Egyem meg a szívét ő csak veled szeretne lenni 💗💗
2019. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Féltékenység. Meg unatkozik. És amúgy szeretik felébreszteni a többi élőlényt, ha épp társaságra vágynak, egymással is csinálják. Meg akkor is, ha éhesek. Ha ébresztget, utána soha ne etesd meg, mert rászokik a hülyeségre.
2021. jan. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!