Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tanálcsoltok, ha a 4...

Stefi83 kérdése:

Mit tanálcsoltok, ha a 4 hónapos cicám csak lenyalogatja a nedvestápról a trutyit? Próbáltam már többféle nedves kaját, mindegyikkel ezt csinálja. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 1. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nagyon tudsz mit csinálni. Nekem 2 macskám van. Az egyik csak lenyalja, és enni szárazat hajlandó; a másik a szaftot nem eszi, csak a darabokat, szárazat nem eszik.
2020. ápr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A macskák nagy része csak a trutyit (szószt) nyalogatja le a nedves kajáról. Jó minőségű száraz tápot vegyél, azzal jobban jársz :D
2020. ápr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi, mindkettőtöknek ment a zöld pacsi!

Royal Canin száraztápot kap, éhen halni nem fog :D Csak utálom,hogy dobálom ki a kaját.

2020. ápr. 1. 11:19
 4/12 anonim ***** válasza:
A legtöbb macska nagyon keveset iszik (az enyém kivétel, minimum 3 dl-t iszik naponta) ezért kell neki a nedves kaja, hogy folyadékhoz jussanak, ezért simán lehet, hogy nem eszi meg csak "megissza". :)
2020. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A legtöbb macska nagyon keveset iszik (az enyém kivétel, minimum 3 dl-t iszik naponta) ezért kell neki a nedves kaja, hogy folyadékhoz jussanak, ezért simán lehet, hogy nem eszi meg csak "megissza" az olyan részt. :)
2020. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, kétszer küldte el
2020. ápr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálam az egyiknél bevált, hogy ha villával összenyomkodom a falatokat a szósszal, így pépesen ugyanúgy elnyalogatta, de így a tartalmát is:D

A másikat nem tudtam "átverni", ő folyadékpótlásnak 1/3-os laktózmentes tejet kap:1/3 rész 1,5%-os lakt.m. tej, 2/3 rész sima víz, ebből napi 2dl elfogyogat, ha 4 részletben adogatom neki:D

De amúgy ezeket csak folyadék pótlásként add, ne rendes táplálékként, mert nekem a 3.cicámat meg meg is hajtja, kivéve, ha szárazhoz keverem neki.

2020. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Inni iszik rendesen :) A nedveset késsel szoktam neki felaprítani. Eddig egyik cicám sem volt ilyen válogatós :D
2020. ápr. 1. 12:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Még kicsi a Tiéd, az én ötletem nem használhatod, de a jövőben esetleg: napközben csak száraztáp van kinn nekik, DE éjszakára elrakom. Reggel 7 óra körül kapnak konzervet, addigra mindegy milyen, befalnak mindent. :)
2020. ápr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha túl hamar lett elhozva az anyjától, lehet hogy nem tanult meg rendesen enni! Sajnos nekünk több héttel fiatalabb volt, mint aminek hazudták, hetekre rá az orvosnál derült ki. Azóta felnőtt, de a mai napig úgy eszik, hogy manccsal kiveszi szemenként a tápot és feleszi. Nem tudja szájjal kiharapni, de mást se tud úgy enni, hogy leharap belőle egy keveset. Bár az is fura, hogy nagyon sok és hosszabb bajsza van más cicákhoz képest, lehet az ahogy hozzáér a tálhoz az kellemetlen neki. Vagy az orra hosszabb, érzékenyebb, mint kéne.

Tedd lapos tálra a husit vagy próbáld meg kézből etetni, hátha rákap! Valószínű az a baj, hogy a tálból nem tudja felenni. Ezek a pépes husik a nyalogatástól összenyomódnak, onnantól azt a vakolatot nem is lehet kienni.

2020. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!