Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 2-3 éves nagyobb testű...

Egy 2-3 éves nagyobb testű macskának elég lehet 100g alutasakos táp egy napra?

Figyelt kérdés

Van egy 2-3 év körüli nagyobb testű kandúrom, nem rég fogadtam örökbe, így nem tapasztaltam még testtömeg változást mióta én etetem. Egy ismerősömtől kaptam pár zacskó 100 grammos Felix Junior 6-12 hónaposoknak való alutasakos tápot, mert neki nem eszi a macskája. A leírásában az van hogy kétszeri adagra jó ha beosztom neki egy napra. Reggel odaadtam neki a felét, de szinte a mosdóba kimentem 2 percre és mire visszaértem már csak az üres tálka felett állt értetlenül, mintha várná a több kaját. Azóta is napközben sétálgat a tálkája felé és nézegeti hogy van-e benne valami.

A kérdésem igazából az lenne, hogy elegendő-e egy ilyen 100 grammos alutasakos neki egy napra, felét reggel, felét este, illetve nagy probléma-e hogy ez junior 6-12 hónapos cicáknak való táp? Az utóbbi az gondolom nem nagy gond..



2020. ápr. 1. 12:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem . Zseles tartositos vizes szójás holmi . Jobb nem tv reklámos tápok vitaminok stb beltartalommal birnak és néha nyers cs zuza szív kis tejföl .
2020. ápr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szárazat kap mellé? Önmagában az alutasakos kevés, nincs benne kellő tápanyag.


Egyébként nálunk 35-50 g nedveset kapnak egy nap (a 8 kilós nagytestű macska is), de mellé van száraz.


Átlagos esetben hogy szoktad etetni?

2020. ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Eddig csak szárazat adtam neki. Első nap mikor hozzám került kicsit hígat székelt, ezért gondoltam adok neki csak szárazat. Aztán rendeset kezdett kakálni. Az előző befogadójánál akinél pár hetet volt adott neki mindent össze vissza.. Házikoszttól kezdve nedves és száraz tápot is.
2020. ápr. 1. 12:25
 4/14 A kérdező kommentje:
De persze nem úgy gondoltam az alutasakos kaját hogy csak azt szeretnék neki adni ezentúl huzamosabb ideig. Hanem néha néha adok neki ilyet is.
2020. ápr. 1. 12:26
 5/14 anonim ***** válasza:

Milyen márkájú szárazat kap? Mennyit?


Csinálhatod azt, amig ez tart, hogy az egyik étkezést kiváltod a nedvessel, akár egyben is odaadhatod neki a tasakot, ha megeszi (bár nekem az a tapasztalatom, hogy az az 50 g pont akkora mennyiség, amit egyszerre bevágnak, több nem is kell), de a másik étkezésre kapjon szárazat, gondolom napi kétszer eteted.

Vagy, két napra osztod el a szottyost, és a száraz mellé adod egyik étkezésként, nem helyette.

A lényeg, hogy teljesen kiváltani nem tud egy napi étkezést - ez a minőségű nedves biztosan nem.

2020. ápr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyet adtam neki eddig, csak nem marhásat hanem csirkéset. Nem számoltam hogy mennyit, pár marékkal.

2020. ápr. 1. 12:50
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha már tesco, akkor legalább a prémium változatot add, mert ebben, ha megnézed az összetételét, kb húst nem látott, márpedig a macska ragadozó állat.

Ez vmivel jobb:

[link]

De a legjobb lenne, ha állateledelesnél vagy webshopban vásárolnál minőségi eledelt:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Jó cicázást!

2020. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha csak nedveset kap akkor nem elég, felnőtt cicák ilyen 250-400g között fogyasztanak táp minőségétől/mérettől/aktivitástól függően ha mást nem kapnak.

Ha mást is kap, akkor ha abból kap eleget akkor meg mindegy.

Néhány zacskótól nyilván nem lesz baja, de hosszabb távon talán érdemesebb pl. zooplusról rendelni neki valamivel minőségibb eledeleket.

2020. ápr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
És egy értelmesebb tápból mennyi elegendő egy felnőtt macskának? Grammban mérve, egy napra.
2020. ápr. 1. 17:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Hány kg a cicád? Az alapján van mindegyikhez etetési útmutató. Ebből érdemes kiindulni, aztán ha aktívabb a cicád és kevés neki, akkor lehet még adni neki, ha meg soknak érzed, hízik nagyon vagy nem is eszik meg annyit, akkor értelem szerűen csökkenteni kell a megadott mennyiséget.

Linkelek párat:

Purizon adult csirke-hal: Macska súlya Napi etetési mennyiség

2 kg 30 - 40 g

2,5 kg 35 - 45 g

3 kg 40 - 50 g

3,5 kg 45 - 60 g

4 kg 50- 65 g

4,5 kg 50 - 70 g

5 kg 60 - 80 g

5,5 kg 65 - 85 g

6 kg 70 - 90 g

6,5 kg 70 - 95 g


Smilla adult szárnyas(ebből a márkából vannak speciális igényű cicáknak is, pl vesebetegségre, benti cicáknak való, ivartalanítottnak stb): Felnőtt macska súlya Napi eledelmennyiség

2 - 3 kg 40 - 55 g

3 - 4 kg 55 - 70 g

4 - 5 kg 70 - 80 g

5 - 6 kg 80 - 90 g

6 - 7 kg 90 - 100 g

7 - 8 kg 100 - 110 g

8 - 9 kg 110 - 120 g

9 - 11 kg 120 - 140 g

11 - 13 kg 140 - 150 g


Brit Care Cat Vital Adult: Adagolási útmutató:


Weight of cat (kg) 2-3 3-5 5-7

Amount (g) 40-50 50-75 75-95

2020. ápr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!