Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Másnak is volt már ilyen a...

Másnak is volt már ilyen a cicájával mikor vemhes volt?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja befogadtam egy aranyos,leányzó cicát. Elvittem állatorvoshoz,aki elmobdta hogy a cica három hetes terhes. Nem tudtam mit tenni vele gondoltam felnevelem őket az anyamacskát később ivartalanítatni fogom.

Viszont tegnap este 10 óra fele a cicának elfolyt a magzatvize, nagyon lihegett és látszott rajta hogy vajúdik. Nyomófájdalmai lehettek mert egyfolytába emelte a fenekét,pociját behúzta.

Eltelt 2 óra és nem történt semmi, felhívtam az állatorvost ő azt mondta lehetséges hogy a méhnyak csak most fog lehúzodni és ez időigényes.

Ma reggel a macskának van étvágya, ivott is és a dolgát is elvégzi de bekuckózott a kis dobozába. Azóta meg semmi nem történik,nyalja magát ott hátul és van is neki néha folyása viszont a cicák nem akarnak kijönni.

Orvos azt mondja ez normális eltarthat ez 1-2 napig mivel első szülése,idő kell a táguláshoz és a cicák biztos nehezebben tudnak a szülőcsatorna fele fordulni. Mit tudnék még tenni a cicámért? Aggódok érte....



2020. ápr. 17. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Maradj kapcsolatban a dokival, amíg a cica nyugodt, neked sem kell kiborulnod.

Ha megszülettek a kicsik, akkor nézesd meg majd a dokival, nehogy a pocakban maradjon valami, és a kicsik kapcsán is kérj tanácsot, hogyha az anyacica nem gondoskodna megfelelően - túl fiatal vemhességnél megesik sajnos.

2020. ápr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Vidd el orvoshoz, ne hivogassd úgy nem tud semmit csinálni még csak nem is látja...

Mást nem tudsz tenni.

2020. ápr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami probléma lehet (elfolyt a magzatvíz!) ha nem jönnek a cicababák.

Vagy hívd ki az orvos, vagy vidd el, mert már megint péntek van és hétvégén tudjuk nem egyszerű és nem olcsó állathoz orvosi segítséget kapni.

2020. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 drfauna ***** válasza:
14%
Szia! Szerintem nem kell aggódnod! Simogasd sokat, mert az megnyugtatja, és adj neki tejet, hogy energiát nyerjen! Egyébként csak hagyd a dobozkájában! Remélem, minden rendben lesz!
2020. ápr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Tejet semmiképp ne adj neki! Eltarthat 1-2 napig a vajúdás, de ha nagyon nem történik semmi, akkor mindenképp érdemes lenne kihívni a dokit, nézze meg személyesen!
2020. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mint kiderült a nyákdugó folyt el neki és nem a magzatvíz. Sajnos sok volt a macska alatt a folyadék ezért gondoltam a magzatvízre. Orvos azt mondta 1 héten belül bármikor szülhet.

É

Tényleg nem adható neki tej ,sajnos a macskák a tejcukrot nem bírják lebontani és csak hasmenése lesz.

2020. ápr. 17. 14:08
 7/7 anonim ***** válasza:
34%
Az enyém már régen be lenne adva egy állatkórházba, ahol figyelnek rá és tudnák, hogy be kell e avatkozni, vagy sem.
2020. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!