Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica összeszoktatható egy...

Kiscica összeszoktatható egy papagájjal?

Figyelt kérdés

Régi álmom egy bizonyos fajtájú cica, természetesen tenyésztőtől.


Jelenleg van egy 13 éves nimfám (volt párja, azóta nem fogad el újat, azért van egyedül - de amúgy jókedvű, nem levert)


Nyilván nem fogok tőle megválni, gyerekkorom óta velem van, nem akarok kísérletezni az életével, szóval ez inkább elméleti kérdés.


Ha adott egy bátor, kíváncsi papagáj és egy 8-10 hetes kiscica, akkor a macsek megtanulhatja hogy a madár családtag és nem préda?


Persze csak felügyelet mellett lennének egy szobában.


Sok videót láttam, ahol megvannak egymás mellett. Olyat is, hogy a macska kíváncsian "megpaskolja" a madarat a mancsával, de látszik rajta hogy nagyon vigyáz.


2020. ápr. 22. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Bejegyzett tenyésztő vagyok, van papagájos gazdink. Nem találkoznak sokat, külön szobája van a papagájnak. Mondtam is nekik, hogy együtt, egy szobában, pláne felügyelet nélkül SOHA! Ha van külön hely mindkettőnek, megoldható.
2020. ápr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy ízleni fog neki.

A macskákban ösztönösen benne van, hogy vadásznak mindenre, ami mozog. Erről nem tudod leszoktatni. Egy papagáj elég nagy, de pl az én macskám fogott már mókust és nyulat is.

2020. ápr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, de ez detto hülyeség, amit az első két vaszoló írt!

Két macskám van és hullámos papagájaim, az elején kellett párszor rászolnom a macskákra (még kicsik voltak) utána semmi gond nem volt. A macskák most 3 évesek a papagájok meg 10+.

Ja, meg annyi, hogy az elején csak kalitkában találkoztak a madarakkal amíg megszokták.

2020. ápr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Nem hülyeség. Bármikor történhet egy olyan dolog, amikor a macska rátámad a papagájra. Volt hörcsögöm és macskám még amikor gyerek voltam, ők is jól megvoltak. Egészen addig, amíg egyszer meg nem ölte a macskám... Nem ette meg, gondolom játszani akart vele, csak nem egy súlycsoportban voltak.

Jobb félni, mint megijedni. :) Nekik így bejött, nyugodtan alszanak, kelnek, mennek bárhová is. De lehet kockáztatni, egy szóval sem mondtam, hogy nem!

2020. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem szoktathatók össze.

A macskának van az a bizonyos vadász ösztön.

2021. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!