Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy éves cica összeszoktatható...

Egy éves cica összeszoktatható (szelíd, barátságos) patkánnyal?

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 19:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Attól hogy szelíd és barátságos,vadászösztön még van benne,a patkányban meg túlélési ösztön.
2010. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
az a patkányra vonatkozik.
2010. febr. 9. 19:09
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A macska az macska, a patkány az patkány.

a macska zsákmánynak nézné, és amint játszani kezdene vele, a patkány védekezne. ( harapna, fújna )

ne próbálkozz vele!

2010. febr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
olyan válaszára vagyok elsősorban kíváncsi, akinek vannak ilyen állatai, nem a tippekre. tudom, hogy összeszoktatható, csak pontosan nem vagyok benne biztos, hogy milyen korban, milyen körülmények között.
2010. febr. 9. 19:21
 5/17 anonim ***** válasza:
szerintem nem.maximum akkor,ha még nagyon kiscica lenne de az se biztosíték rá,h később nem vadászná le:D
2010. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát persze! Ha születésük óta ismerik egymást, jó barátok is lehetnek!
2010. febr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nálam két lány patesz van és macska. A macska előbb volt mint a lányok, semmi gond nem volt soha, persze előszőr csak rácson keresztül ismerkedhettek aztán a kezemből aztán már együtt szaladgáltak. Nem tekintette zsákmánynak őket a macsek, szerintem tudta hogy az enyémek és nem nyúlhat hozzájuk. Természetesen csak napközben voltak kiengedve a lányok,hisz az ördög ugye nem alszik. A mostani állapotnál a macska érkezett később,(az előző cicát sajnos el kellett ajándékoznom) a lányok adottak. Itt kicsit nehezebb volt a dolgom ugyanis kandurkám kb 3 hétig észre sem vette hogy léteznek:) Aztán meg őrizte őket ugy hogy a ketrecen aludt. Ők is eljátszanak de már kevésbé nyugodt a légkör, a macska hevessége miatt.A lányok meg "köcsögök" vele:) Odaszaladnak hozzá és huzigálják a farkát, aztán elszaladnak. De lehet csak én féltem nagyon a lányaimat:)

Nem beszélek mellé priviben képet is tudok mutatni:)

2010. febr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

apukám kutatóintézetben állategészségőr, ott vannak patkányok, egerek, kutyák és macskák.

van egy pár tenyészpatti akik szelídek. ugyanígy a kutyák és cicák között is vannak szelídek akik sokat kintvannak. a cica sokszor felugrik a patkányok asztalára, de csak szaglászik.

nem bántja őket.

Attól függ milyen nemű cicc a tiéd. kasztrálva van e?

2010. febr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Két éves, ivartalanított nőstény macskám volt, amikor összejöttem egy sráccal, akinek két fiú fehéregere volt, ketrecben tárolva. Amikor nálam aludt a srác, az egereket ketrecestül hozta el, a macska pedig folyamatosan a ketrec előtt ült, és stresszelte az egereket. Bárhova tettük a ketrecet, a macsek folyton megpróbálta a kis mancsával kinyitni, és zaklatta az egereket. Ha a ketrecet kitettük a folyosóra, a macska olyan elviselhetetlenül ordított, hogy ki kellett tenni a kertbe. Ha a macskát zártuk be, mindent felborogatott a helyiségben, és a kilincsre ugrált. Teljesen bevadult az egerektől.

Amikor szakítottam a sráccal, az előnyök között elsősorban az egerektől való szabadulást tartottam számon.

2010. febr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok értékes választ!

Igen, az én patkányaim is provokálnak játékból (gazdira felugrás- gazdi megcsikiz- elmenekülés- visszafordulás, újra támadás, és minden megy előlről). A cica hím lesz év ivartalanított, egy éves, vagy kicsit több.

2010. febr. 9. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!