Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sokat kell takaritanod a...

Sokat kell takaritanod a macskád után? Hogyan/mivel szoktad? Milyen a takarítós rutinod?

Figyelt kérdés
Most lesz cicánk sima házi mentett cicus 3 hónapos. Szőre normál hosszú. Érdekelne hogyan takarítasz utána mire készüljek :)

2020. ápr. 28. 09:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Sokat, minden nap. A háziruha fogalma új értelmet nyer, mert a szőrt nem tudod kimosni. Szőnyegből kiporszívózni sem, úgyhogy vízes kefe kell.
2020. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Van az a ragacsos szösz henger...

Na,az jobban fogy nálam mint a wc papír...

A polár anyagból nem szedi ki csak az öngyújtó...

2020. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

2, és én elkövettem azt a hibát, hogy legelőször polárplédet kapott a kuckójába. :)))


Kérdező, attól függ, mennyire vagy tisztaságmániás. Szőr, na az lesz. Mindenhol. A cicát gyakran fésülgesd, érdemes beruházni egy speckó aljszőr fésüre, pl furminator. A porszívózás gyakori. De ezt leszámítva nem igényel speciális eljárást. A cicawc-t legalább naponta, de érdemesebb napi kétszer almozni, elé alomfogó szőnyeg, meg legyen kéznél a kis kéziseprű, mert az almot hordja szét.

Ezt leszámítva nekem nem vàltozott a takarítós rutinom, a porszívózás kicsit gyakoribb, de én nem borulok ki két szőrszáltól. :) Ismerek olyan macskagazdit, aki naponta porszívózik, felmos, nekem ez sok lenne.

2020. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A ruhákról a szárítógép nagyon jól leszedi a szőrt! Emellett a napi fésülés vedléskor ajánlott máskor heti 1-2x is elég.

Alomtálcából mindenképp fedett macska wc-t vegyél ebből nem vagy alig tudja kikaparni az almot a padlóra.

Így azért csökkenteni lehet a koszt.

2020. ápr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
4, a mancsán a fedettből is kihordja. Azért kell elé a szőnyeg.
2020. ápr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Sokat és minden nap. 2 macskám van, az almostálakat napi rendszerességgel kipucolom, plusz heti 1x az egészet kiszedem, kifertőtlenítem.

A fürdőben vannak az almostálak, ott muszáj minden nap egy gyors felmosást csinálnom, mert akármilyen magas a fala, valahogy mindig kikotorják.


Minden nap muszáj felseperni, hogy legalább látszata legyen annak, hogy hetente van porszívózva, mert hullik a szőrük, mindenen ott van.


A kajájukat rendszeresen kiszórják a tálból, akkor is ha lavór méretű, valahogy kirázzák. Ha ez nem lenne elég, akkor az egyik imádja a mancsával kipacsálni a vizet a tálból, amibe aztán belelépked és hordja szét.


Ha nagytakarítok, akkor annak 2 percig van is látszata, mert vagy odakerül egy szőrcsomó vagy "véletlenül" felborítanak egy virágcserepet. :D

2020. ápr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Én naponta felseprem egész házat és felmosok napi 2× imádom ha jó illat van a házban és nekem csak a felmosástól van jó illat. Porszívózni nem szoktam nincs egyenlőre szőnyeg de van 2 db ipari porszívónk úgy is csak porosodnak pincében:D egyébként ha naponta átfésülöm is sok a szőr? Ha kimosom ruhákat is rajta marad a szőr? Szárítógép nincsen, egyenlőre nem volt rá pénzünk/nincs pénzünk rá de gyűjtünk hogy vegyünk:)

Sejtettem hogy szosz hengerbol be kell tarazni :)

2020. ápr. 28. 20:03
 8/19 anonim ***** válasza:
Én az összes szőnyeget megszüntettem, parketta van, azt söpröm gyakran.
2020. ápr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem szőnyeg nélkül rosszabb. Mármint, utálok szőnyeget porszívózni, de még mindig jobb, mint előtte az ördögszekér módjára tovalebbenő szőrgombolyagok. Azt semmilyen sepregetés nem oldotta meg.

De persze ez egyéni vélemény. :)

2020. ápr. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Én őszintén azt hittem vészesebb, lehet hülye kérdés de szoktatok utána fertőtleníteni? Pl ha megsimogatjatok
2020. ápr. 29. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!