Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Sok kisgyerek melletti takarít...

Sok kisgyerek melletti takarítós kérdéseim lennének, tapasztalt anyukák, adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy új porszívót, ami elbírja a terhelést heti 3-4x és én sem szakadok meg a súlyától. Melyiket ajánlanátok? Lehet picikét drágább is, sok évre tervezem venni.


A másik amiben tanácsokat kérnék: a gyerekek mellett hosszúszálú szőnyegünk van. Ti hogyan szeditek ki belőle a foltokat, ha keletkeznek? Milyen termékek váltak be nektek és mit nem érdemes próbálni?


Átlagosan 1-10-ig menynire sikerül tartanotok a rendet otthon több gyerek mellett? Milyen taktikátok van arra, hogy szépen tartsátok?


Egyszer voltam random időpontban egy ismerősnél, és olyan patika tisztaság volt nála, hogy majdnem sírva fakadtam. Én is imádom a tisztaságot, rendezett környezetet, de mióta gyerekeim vannak, szaladok a rend után, minden áldott nap. Minden tippet köszönök!


2020. márc. 22. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Vegyél robotporszívót!
2020. márc. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az általam ismertek nem elég hatékonyak, sarkok, asztallábak és ajtóperemek mentén, van ismerősöknek több százezres is, de a küszöbnél ugyanúgy gondjai vannak. Azért köszönöm a tippet, maradnék a hagyományos(abb) eszközöknél, de a régi porszívónkat már nagyon utálom, el is öregedett, a motorja se a régi, és nagyon nehéz.


Tudtok esetleg olyat ajánlani, ami nem vizes porszívó, de nagyon erősen dolgozik és relative kisebb a súlya? Nektek milyen van konkrétan? Szeretitek vagy nem?

2020. márc. 22. 19:32
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ennek mi köze van a gyermekvállalás kategóriához?
2020. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miele C3 cat&dog porszivom van es nagyon szeretem. Gyors, eros, hatekony. A terhelest birja, legalabbis a foldszintet en minden nap porszivozom, az emeleten heti ketszer.

3 gyerek van es egy kutya, egy macska, ezert a napi porszivozas.


Hosszuszalu szonyeg takaritasaban nem tudok tanacsit adni. Volt, 2 hatalmas, 2 evig kuzdottem a tisztantartsaval, de sohasem sikerult ugy, ahogy nekem igenyem lett volna ra. En ugy gondolom, hogy ennyi gyerekkel, foleg kisebbekkel es haziallatokkal nem kompatibilis, foleg nem ugy, hogy mindket szonyeg a folszinten volt es egesz nap ott tartozkodunk szinte. Az emeleten a haloszobakat csak este/ejjel hasznaljuk.


A rendet/tisztasagot 8-9-esre pontoznam a 10-bol nalunk.

A lenyeg annyi, hogy en folyamatosan takaritok, marmint nem egesz nap. Hanem mindig valamit megcsinalok, amit eppen latok. A gyerekek eleve azt tanultak, hogy nem hagyjnk kupit, a helyukre rakjak a dolgaikat, jatekot elpakoljak, ha vegeztek, nem lomtarolo a konyhapult, vagy a kanape, maguk utan letorolnek, ha pl kicsepegett a tej, stb.

De igy, hogy nincs rumli, nekem nem tart sokaig a porszivozas, vagy a torolgetes.

Minden nap attorolgetem a furdoszobat, ha epp ott vagyok, nem az van, hogy heti egy takaritas van es akkor viszont mar vizkovet kaparok, meg padlotol plafonig mindent egyszerre kell csinalni.

Mondhatjuk, hogy rendkivuli helyzetet leszamitva (pl korhaz, ilyesmi) gyakorlatilag minden nap es egesz nap ugy nez ki a haz, hogy barki bejohet, nem talal koszos hazat, de meg rendetlent sem, nagyon max epp jatszanak a gyerekek es jatekok vannak a pdlon, vagy szimmetrikusan allnak a parnak a kanapen, vagy epp fozok es annak akkor azert nyoma van. De pl a fozes utan en egybol osszerendezem a konyhat, minden nyomit eltuntetek, letorlom a tuzhelyet, stb.

Ez nalam azert van igy, mert egyreszt mi is igy nottunk fel, ezt szoktam meg es ilyen kirmyezetben erzem jol magam, masreszt meg en utalok nagytakatitani.

Gyakorlatilag az ablaktisztitas/fuggonymosast leszamitva en egesz evben nem takaritok egy oranal tobbet egyszerre...

2020. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hajítsd ki a szőnygeget és minden gondod megoldódik.
2020. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Férfi vagyok de én intézem a gépeket és ragyog itthon minden. 2 gyerek 1 kutya, 240nm a ház. mondjuk cipővel nem járok be meg vigyázok én is a rendre.


Porszívó : dirt devil 5os széria,


A szőnyeget néha nedves tisztító géppel ki kell pucolni bár nálunk kevés van de az inkább fehér mint vajszinu világos. Sokszor kell pucolni .


Párom szerint érdemes naponta 40-60 percet rászánni a takarítás és rend tartására.

2020. márc. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Maxitabi ***** válasza:

+1 szavazat a miele c3 porzsákosra-tartósság, használat miatt-nálunk silence van, nagyon szeretjük-immáron 5 éve!

Jó nagyon még a dyson-az porzsák nélküli-és tényleg jó a szívóereje,de nem állítható a szívóerő (mint a miele c3-nál)és száll a por a tartály ürítésekor..

Könnyebb gépek az akksis tartály nélküliek-de rövid ideig tart az akksi (pl dyson v11, xiaomi jimmy, dreame,redmi, mi és társai)- nézz tesztvideokat!!

2020. márc. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vegyél Fieldmann porszívót az nagyon könnyű és erős is.

[link]

2020. márc. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!