Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A barátom macskafüggő? Mit...

A barátom macskafüggő? Mit tegyek hogy ne hozzon haza több cicát?

Figyelt kérdés

2018 áprilisában volt neki egy szürke cirmosa,ekkor költöztünk össze. Októberben hazahozott egy fekete nőstény cicát, viszont egy évvel ezelőtt a szürke kandúrunk eltűnt. Ma pedig felhívott és azt mondta meglepetésből hazahoz egy kiscicát ,mert ahol dolgozik az autótelepen bármi bajuk lehet, már 2 hónaposak úgyhogy egyet elhoz.

Ez normális? Mármint mi van ha beteg az a macska? És hogy szoktassam össze a másik cicával? A fekete nőstény cicám már 3 éves.



2020. ápr. 29. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez még belefér. Először azt hittem már az 5. macskát hozza haza.

Vigyétek dokihoz, kapjon alap imnunizálást, féreghajtást. Amíg ez nincs meg ne engedd össze a cicákat. Jah és amint lehet mindenkit ivartalnítani.

Ha nem akarod, hogy még több macslátok legyen, akkor vezessetek be létszámstop-ot. Legyen max annyi, amennyit anyagi gond nélkül el tudtok tartani, hogy dokira is van pénz, illetve tudtok velük foglalkozni. 2 még pont jó, mert elvannak egymással, míg nem vagytok otthon.

2020. ápr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Én is azt hitte, hogy évi 5 macskát hazavisz.

Nekem amúgy dobálnak be évente 3-5 alom kismacskát, a menhelyek, állatvédők telve vannak, sintértelepre nem akarom leadni őket, pénzem meg nincs túl sok, úgyhogy annyit csinálok, hogy ivartalaníttatom őket nagyon kiskorban, olcósbb is és 1xűbb is, dokink belement, mivel már tarthatatlan az állapot. Aztán hirdetem őket, vagy elviszik vagy nem. én napi 2x adok nekik valami kaját, olcsóbb tápot, meg amit tudok, mert kutyákat is mentek, nekik ugye oltás, chip is kötelező, sokkal többet esznek, szóval amit tudok megteszek, de mást nemigen tudok, próbálom tartani a tempót.

Szóval nálam jelenleg 8 macska van, nemsokára 18 lesz, ahogy jön a nyár.

2020. ápr. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez miért macskafüggőség?
2020. ápr. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Normális a barátod. Vagyis nem macskagyűjtő. Egyszerűen csak szereti a macskákat, az meg, hogy ennyi utcára rakott macskába botlik, nem az ő sara. De semmilyen beteges nincsen a viselkedésében. Ha zavar vagy aggaszt a dolog, akkor hozd fel neki a témát, és beszéljétek meg, hogy van egy max létszám, amihez tartani kéne magát, és amivel te is okés vagy.
2020. máj. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!