Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban tartott cica haza...

Roryl kérdése:

Lakásban tartott cica haza tud találni, ha elkóborol?

Figyelt kérdés

3 napja benti ivartalanított nőstény cicánk elszökött és azóta nem láttuk. Kertes házban élünk, a kertbe rendszeresen kivittük játszani, de sose ment el. Most viszont egy óvatlan pillanatban kiszökött és félek nem tud hazatalálni, mert csak a kertet ismeri.

A szomszédokat körbejártuk, raktunk ki plakátokat,azóta minden nap bejárjuk a környéket és hívogatjuk, de egyelőre semmi.

Volt már vkinek hasonló tapasztalata, hogy benti cicája szökött el és hazatalált?

Esetleg tudunk még tenni vmit a megtalálása érdekében?

Nagyon aggódunk!



2020. ápr. 1. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Én panelban lakok. Levittem sétálni a cicát (pórázzal persze), de valamitől úgy megijedt, hogy csak annyit láttam, felugrik a levegőbe és mire lehullt a póráz, nem volt a végén macska :(, elrohant. Ráadásul egy parkos, bokros résznél volt. 4 hónapja volt nálam, nem ismerte a környéket. 3 hét után véletlenül vettem észre, hogy ott gubbaszt az egyik bokor alatt. Vittem le neki a kedvenc tápjából, de nem tudtam megfogni. visszajárt pedig. Végül kaptam kölcsön egy élvefogó csapdát, abba sikerült becsalni. Az egészben érdekes volt még, hogy pont a mi lépcsőházunk pinceajtajával szemben tűnt fel következetesen. (épp 8 éve volt)
2020. ápr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jó esetben simán hazatalál. Az enyém háromszor szökött ki, költözéskor már az első napon.. Pedig már előtte felraktam a szúnyoghálókat és macskahálót, csak az egyik ablakban maradt a régi, gondoltam, azt majd lecserélem pár nap múlva. Hát persze, hogy azonnal azt találta meg a cica és mivel a szúnyogháló már el volt öregedve, kiszakította és eltűnt a bokrok között. Még én sem ismertem a környéket, nemhogy ő, előtte panelben laktunk. Sírtam, mint a hülye, hogy ennyi volt, de este, már sötétben megjelent az ablakban, annyira rémült volt, hogy amikor odamentem, visszaszaladt. Arrafelé én nem tudtam utánamenni, mert rács volt az ablakon és azt az oldalt sehogyan sem lehetett megközelíteni. Egy-két óra múlva megint megjelent, akkor határozottabb voltam és berántottam a lábánál fogva a rácson keresztül.:(

Másnap a másik oldal, az udvar felőli ajtón szaladt ki a lábam mellett, hiába volt azon már fenn a macskaháló is, egy másodperc alatt kisurrant, ahogy nyitottam.

Nyitva hagytam az ajtót, késő este egyszer csak szimplán besétált, mintha mi sem történt volna.

Később még volt egy rosszabb eset, akkor egy csőtörés miatti káosz során szökött ki, és napokig nem tudtam megfogni, annyira elvadult. Pedig minden nap láttam, a szomszédos kerítéseken mászkált át, de ahogy közelítettem hozzá, elfutott a fák, bokrok közé. Szerencsére autóforgalom arra nem volt, ellenben számomra megközelíthetetlen volt az erdős rész, hiába kódorogtam és hívogattam hajnalonta hálóingben az udvaron..:)

Kaja volt kitéve az ajtó elé, de persze csak éjszaka járt rá, amikor már be kellett csuknom az ajtót. Kb. egy hét után sikerült elkapni, mikor már az állatmenőktől kértem befogóketrecet, meg végigjártam a szomszédokat, plakátoltam is, netre is feltettem. Szerencsére nem lett baja, csak azóta sem értem, hogy az én bűbájos, bújós, ágyban alvós szobacicám miért nem hagyta magát megfogni??

2020. ápr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Még ha kalandosan is, de örülök, hogy mindkettőtökhöz visszatalált a cicus!

2020. ápr. 1. 18:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Drukkolok, hogy a tiéd is előkerüljön!
2020. ápr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném még annyival, hogy a sok aggódás ellenére voltak vicces pillanatok. Az udvarban volt egy másik, nagyon szelíd kijárós macsek, akivel az enyém a rácsos-hálós ajtón keresztül barátkozott. Nem akartam összeengedni őket, hiszen az enyém ugye elvileg csak benti volt. Amikor a kint kóborlós időszak volt, kinézek az ablakon és mit látok? A másik cica sétál szép komótosan az udvaron, az enyém meg teljes nyugalomban ballag utána. :) Hazajönni persze eszében sem volt. Aztán, amikor az állatmentők meghozták a ketrecet, kérdezték, hogy néz ki a macsek, erre felnézek és azt látom, hogy épp békésen heverészik a szomszéd napernyője alatt. Hát, mondom, ő az a drágaság, csak épp elcsípni nem sikerül, mert ugye nincs értelmetlenebb dolog, mint kergetni egy macskát.:) Persze, el is inalt onnan, ahogy közeledtünk felé.
2020. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekünk most szombaton este (ápr.18)szökött ki a házból az ivartalanított másfél éves kandúr cicánk. Tavaly egyszer már eljátszotta ugyanezt, csak akkor 2 kint töltött éjszaka után egyik reggel "bebuggyant" az ajtón, nagyon ijedt volt és éhes meg fáradt. Mondjuk pont kifogta a legnagyobb ítéletidőt a csavargásra, pont vihar volt meg hideg, úgyhogy nem nagyon élvezte a kiruccanást. Na, most jó idő volt, úgyhogy hiába vártuk haza 1-2 nap után. Minden nap hívogattam, bejártuk a környező utcákat, beszéltem a szomszédokkal, senki sem látta. Attól féltem, hogy valami bazi nagy kutya elkapta, egyik szomszédban pl. 4 kutya van! Tegnap már elsirattam a gyerekekkel, miután már 4 éjszakát töltött kint, kezdtem feladni a reményt. Erre ma délután egyszer csak megjelent az udvaron és és nyávogott. Nem hittem a szememnek! 😀Nem is értem az egészet, miért nem jött haza hamarabb, pedig befagyhatott a feneke, mert éjjelente 1-2 fok volt csak. Olyan messze lett volna, hogy nem hallotta hogy hívom? Még macskakonzervet is zörgettem neki, pedig biztos éhes volt. Szóval igen, vissza tud találni, én sem hittem benne, mert a mi cicánk abszolút tájékozatlan a kinti világot illetően, és mégis! Vannak még csodák. Szóval, ha hasonló helyzetben vagytok, ne adjátok fel a reményt.!! ( ui: szerintem mostmár befektetek egy gps-es nyakörvbe is a biztonság kedvéért.. 🤭)
2020. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Előző vagyok. Azt bem írtam, hogy pár éve sajnos nem voltunk ilyen szerencsések. Volt 2 benti

ivartalanított cirmos cicánk, 1 fiú 1 lány, testvérek, és a jóidő beköszönttével elkezdtek kijárni az erkélyre ( családi ház), onnan az udvarra, szepen lassan már csak enni jártak be a házba, meg éjszakára, napközben kint heverésztek meg csatangoltak. Egyik este viszont csak a lány jött haza. Napokig vártuk és hívtuk haza a tesóját, még ki is plakátoktam, ő sajnos nem jött többet haza, pedig valamivel talán több rutinja volt mint a mostaninak. Sosem fogjuk megtudni, mi történt vele. Ezért is érzem a mostani cicám hazatérését szinte csodának. 😊

2020. ápr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Cica? Előkerült?
2020. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!