Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tápot adhatok neki?

Milyen tápot adhatok neki?

Figyelt kérdés

Nőstény 2 eves macskám van. 1 éve kB beteg lett, mindig hányt, mintent kihanyt, és végül Hasnyálmirigy gyulladást mondtak neki, miután már vegigjartunk mindent és 100ezret is meghaladta az orvosi költsége. Azóta royal canin sensitivity control kaját ehet, amitől nem hány, csak nagyon ritkan

Ebből is negyed tasakot lehet adni neki egyszerre. A száraz táp formában is kap.

Nem szeretném ha újra beteg lenne, viszont egyre drágább ez a kaja neki, és van egy tesója is aki nem beteg, de ugyanezt eszi mert máskülönben megeszi előle. Szóval mindenképpen egyformat kell kapniuk. Az orvos szerint nem baj hogy ő is ilyt eszik.

Megszlanak a vélemények royal canin taprol is...

Van e olyan kaja, ami jó lehet neki, és olcsóbb? Vagy ti mit adnátok neki? Esetleg van aki hasonló cipőben jár...?


2020. máj. 2. 13:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én cicám allergiás, így ő a Royal Canin hypoallergenic tápot eszi, 2.5 kiló /10ezer forint... Ráadásul ennek nincs kifejezetten nedves tápja.

Elhiszem,hogy nagyon drága, én is annak találom, pláne két cicánál. Megnéztem, petissimon a SENSITIVITY control nedves ára 4400ft, ami 12*85g. Na hát az két macskánál hamar elfogy..

Az a baj, hogy a kifejezett gyógytápok mind méregdrágák. Én már gondoltam arra is, hogy barfozni kezdek vele... Most a száraz mellé vagy halat kap (applaws 100% tonhal) vagy darálthusit megpárolva, esetleg egy kis párolt zöldséggel elkeverve. Még ez is olcsóbb.

A Trovetnek vannak kifejezetten gyógytápjai, amik jobb árban vannak, mint a Hills, Eukanuba, RC. Esetleg még a Calibra táp, ezt állatpatikában ajánlották.

Én úgy csinálnám, hogy a szárazat meghagynám egyelőre, és a nedvesből keresnék valamilyen hipoallergént, mert ezek sokkal emészthetőbb formában tartalmaznak fehérjét. A Trovetnek van 200g/7-800ft körül konzerve, csak egyre nehezebben lehet hozzájutni (nem szállítanak), de van a Fressnapfban a petbalance között is ilyen.

2020. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!