Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti macskátok is folyton nyávog?

A ti macskátok is folyton nyávog?

Figyelt kérdés

Első macskám, nem volt összehasonlítási alapon, már 4 éve velem van. Szóval folyamatosan mondja a magáét, ha épp nem nyávog (ami kb ordításnak felel meg), akkor folyton mondja a magáét. Mi ezt "düdörgésnek" hívjuk, mikor kis mormogó hangot ad ki. Ezt képes egész álló nap tolni, néha már a hajam tépem miatta. Fekszik, félálomban a dobozában és düdörög, vagy dolgozom épp és azt akarja, hogy vele foglalkozzak inkább. Most épp a szekrényben ül, és hallom, hogy folyamatosan csivitel.

Az ismerőseim közül mindenki megjegyzi, milyen aranyos, hogy így beszél hozzám. Ha megsimizem, ráteszem a kezem, vagy épp fel van spanolva játék közben, akkor is ezt a hangot adja ki. Tényleg aranyos is tud lenni, de néha szimplán csak idegesítő.



2020. máj. 3. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

Igen a macskám nyávog és dorombol mint minden macska.

A kutyám meg ugat

2020. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Pont kifogtál egy beszédesebbet.

Nekem egyik macskám például egyáltalán nem nyávog, csak néha amikor nagyon éhes. De a másik nálunk is egy dumagép.

2020. máj. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1. Nem kifejezetten a nyávogás zavar, lehet nem fogalmaztam jól, hanem, hogy folyamatosan prüntyög, mormol, kattog. Na. 😋
2020. máj. 3. 09:47
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Ő ilyen nagydumás. Az enyémnek hangja sincs, csak mikor símogatom dorombol.
2020. máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Az én cicám nem volt különösebben beszédes, elég gyakran nyávogott, de nem folyamatosan.


Más hangot nem is nagyon adott ki, dorombolni sem dorombolt - beült az ölembe, elnyúlt, látszott a fején hogy imádja, de nem adott ki hangot.


Összesen kétszer dorombolt, azt jó hangosan csinálta :D

2020. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]


Valahogy így tudom érzékeltetni, ezek a kis mrrrrr hangok. Na ezt tolja néha órákig...

2020. máj. 3. 12:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egyik igen. Ha meg akar valamit, akkor inkább ordít, mint nyávog. A másik ritkán szólal meg. V:D
2020. máj. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!