Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam át a macskát...

Hogyan szoktassam át a macskát napi két étkezésre?

Figyelt kérdés

Eddig eléggé rendszertelenül evett, akkor adtunk neki kaját, amikor megkívánta, és nem is a legjobb minőségűt kapta. Most vettem neki jobb fajta kaját és hogy szoktassam át? Ha csak reggel adok neki, akkor napközben éhes és várja, hogy mikor adok neki.

1 éves.



2020. máj. 13. 12:54
1 2
 11/11 savanyújóska ***** válasza:

Szóval, nekem úgy tűnt, hogy az üzenet lényege elsőre is átjött, szóval az ekézésbe nem szállnék be. :D


Viszont amíg szoptat (+kicsit utána), addig két macska helyett eszik, tehát ennek megfelelően érdemes etetni is. Kérdés, hogy kinti, vagy benti cica-e, de szerintem simán adhatsz neki napi 2 alkalomnál többször is.


Ha egyébként jól van a cica, és csak neked lenne kényelmesebb, akkor lehet az lesz a jó út, ha kétszer kap nedveset és egyébként pedig van kint neki száraztáp. Ugyanakkor nekem csak kinti cicáim voltak (nem javaslom, mert a kinti macsek fogyóeszköz :( ), ők például remekül elvoltak a napi két (bőséges) kajálással. De nyilván nem tudom hol mit ettek egyébként, illetve rohangáltak egész nap, szóval eleve fittebbek voltak az átlagnál.


Szóval összefoglalva, nem annyira rossz az ötlet, de elég sok finomításra szorul, és biztos, hogy csak azután érdemes, hogy a kicsit már önállóan eszik, és az anyuka is visszanyerte a versenysúlyát. (És valószínűleg akkor sem a csak 2x kap kaját, és semmi mást irány lesz a helyes.)

2020. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!