Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Merjek bevállani egy macskát?

Merjek bevállani egy macskát?

Figyelt kérdés

Alapvetően kutyás vagyok, de a cicákat is szeretem. A családi házban van egy kutyus, de párommal elköltöztünk albérletbe. Hogy a tulaj engedné-e, ezt engedjük el, ez egy feltételezés.

A párom reggel 8-tól este 5-ig dolgozik, én pedig reggel 8-tól este 7-ig. (Jár pár szabadnap)

Kérdésem, hogy bár a cica jobban el van egyedül, de mennyire? Illetve mennyire "tenné tönkre" az albérletben a tárgyakat? Mert hát engem nem érdekelne, de ugye béreljük..

Nagyon szeretem az állatokat így szörnyű érzés mióta elköltöztünk, hogy senki nem vár haza akkora szeretettel mint a kutyám.

Gondolkoztam csincsillán, degun, mindkettő aranyos de azért más.

Köszönöm ha segítetek.



2020. máj. 17. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hamar megtanulja a cica a napirendet és ahhoz alkalmazkodik.

Nálunk egyedül a saját bútor bánja a cica karmolászást, de azt túlélem.

Reggel 6.30 körül megyek el, este 17-18 között érek haza. Lakótársam később megy, a macska ritkán zavarja reggelente. Van, hogx

2020. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
*van hogy 1,5 napra egyedül maradt, sok kaja, plusz víz, alom. Kicsit mérgesen várt minket haza, de nem volt semmi baja :)
2020. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
66%

Természetesen egy macska nem igényel akkora törődést, mint egy kutya, de fontos, hogy (főleg a benti cicák) amennyire lehet meg legyenek nevelve.

Ha veszel neki játékokat, kaparófát, stb., amire szüksége van a cicának, sokkal kisebb a valószínűsége, hogy tönkretegyék tárgyakat.

Igen, el van egyedül, de saját tapasztalatom szerint, amelyik macskával van foglalkozva a gazdi szabadidejében, azt sokkal könnyebben lehet nevelni. Sok ember úgy gondolja (kérdező, nem tudom, te köztük vagy-e, ha igen nem akarlak megbántani), hogy egy macskát nem kell nevelni, kicsi, nem veszélyes, stb., de ebben nincs igazuk. Láttam már benti macskákat, akiket azért dobtak ki az utcára, mert "nem lehetett már vele bírni, nem tudott viselkedni". Valójában ez a gazdi hibája. Egy macska is nevelhető (persze nem annyira, mint egy kutya) csak foglalkozni kell vele. Meg tudja tanulni, hogy mit szabad, és mit nem, és persze ha valami rosszat csinál, büntetni kell (de soha nem verni!!!).

A fajtát nyugodtan válaszd cukiság szerint, mert persze, minden fajta máshogyan tanítható, de a macskáknál sok függ a természetétől.

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, nyugodtan írj privátban!

2020. máj. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem hiszem hogy zavarná hogy nem vagytok otthon, ellesz magában. Az viszont hogy mit tesz tönkre meg mennyire, az macskától függ. Az enyém csak kajáért ugrik föl bárhova a távollétemben (persze lehet hogy bejárja a polcokat míg dolgozok, de nem lök le semmit sehonnan :) ), az unokatesómé nálam volt két hétig, hát az a dög lekaparta a festéket a falról és nem túlzok, hat méterre röpítette az alomkavicsokat :D (vagy mi ennek a neve, a kis kavicsok amiből az alom áll)

Szóval szerintem ne előre válassz ki egy cicát,hanem direkt olyat keress,amelyik lakásbarát módon viselkedik.

2020. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, ezek szerint az egyedülléttel nem lenne gond, inkább attól hogy mennyire unatkozós fajta (mit tesz tönkre). Mindenképp menhelyről vagy utcáról hoznék, csak ott meg kérdéses a személyisége, fajtánál azért kiszámíthatóbb.
2020. máj. 17. 14:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha ilyen sokat vagytok el és egy időben és kicsi cicát szeretnétek, akkor talán érdemes lenne alomtesókat, azaz két kiscicát vinni egyből. Hamarabb megszokják az egyedüllétet, együtt jobban esznek, jobban eljátszanak, jobban elalszanak, ha ketten vannak, testvérek. Nincs is szebb dolog két testvér cict látni, ahogy együtt nőnek fel:'))
2020. máj. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen fajta a macska! Ott is, mint a kutyáknál, vannak alapjegyek, és van, amelyik fajta szociálisabb és ennyi egyedüllétet nem tolerál jól. Meg nektek kell tudni, hogy szeretitek, ha a cica bújósabb, vagy jobban elvan úgy magában.

Egyébként felnőtt cica valószínűleg nem fog rongálni, de kölyökkorában előfordulhat. Ha pedig látod, hogy a bútort használja kaparófának vagy ilyesmi, arról már az elején le kell szoktatni és később nem fogja csinálni.

Ha kevés időtök van rá, és nem akartok "zsákbamacskát" :), akkor válasszatok menhelyről felnőttet vagy nagyobb kamasz cicát. Ők nyugisabbak, és a menhelyen dolgozók már ismerik a cicák jellemét, tudnak ajánlani hozzátok passzolót!

2020. máj. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp menhelyes cicát keresnék, mert így a gondozók segíthetnek nektek az életmódotokhoz illő cicát találni. Minden cica más személyiség, nekünk kettő van. Az egyik nagyon játékos, szociális, mindig ott van, ahol mi. Ő szerintem nem élvezne annyit egyedül lenni, mint amit leírtál. A másik viszont abszolút magának való típus, kedves ő is, de szeret egyedül lenni, gyakran akkor is direkt elvonul, ha itthon vagyunk. Nektek is egy ilyesmi típusú kéne szerintem. Ha utcáról fogadsz be, akkor teljesen kiszámíthatatlan, hogy milyen személyisége lesz, a kisebb menhelyeken, macskamentő csoportoknál viszont pontosan ismerik a macskáikat, és biztosan tudnak nektek olyat mutatni, aki hozzátok illik. Szerintem ne teljesen kölyköt keress, mert ők még kiforratlan személyiségűek, meg több kárt is okozhatnak, a helyetekben inkább olyan minimum egy év körülit keresnék, akin már látszik, hogy milyen személyiség. De az ennél idősebb cicák is nagyon jó társak tudnak lenni.

Ha meg vannak nevelve, akkor nem szedik szét a lakást. Alapból tiszta állatok, szóval ha elég nagy almuk van, amit rendszeresen tisztítotok, akkor magától oda fogja végezni a dolgát. Kell neki kaparó is, ha próbál bútorokat kaparni, akkor rá kell szólni, és oda kell vinni a kaparóhoz, előbb-utóbb megtanulja, hogy azt kell használni. De nem teljesen idomíthatók, pl. az asztalra, szekrényre tudják, hogy nem szabad felmászni, de ha nem látjuk, akkor a mieink fel szoktak sajnos. Törtek már el így poharat pl. szóval törékeny dolgokat nem szabad nagyon a bútorok szélén hagyni felügyelet nélkül. De összességében a bútorokban nem tettek kárt.

Szóval szerintem abszolút merj bevállalni, nagyon jófej állatok. Csak tényleg tudatosan kell választani, olyat, ami a ti életmódotokhoz való, és nem az első cukipofát hazavinni. Sok menhelyen van "próbaidő" is, így ha nem tetszik, akkor vissza veszik. De ha körültekintően választotok, akkor nagyon jó társatok lesz. Nem tudom hova valósiak vagytok, de pl. Budapesten van a Kutyamentő Angyalok Egyesületének Cica Alosztálya, ők nagyon segítőkészek.

2020. máj. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!