Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Merjek így bevállani egy...

Merjek így bevállani egy kölyök kutyát?

Figyelt kérdés

Egyedül lakok egy lakásban és nagyon nagyon magányos vagyok ezért szeretnék egy kiskutyát magam mellé. A kérdésem az lenne,hogy merjem e bevállani, mert hétfőn és kedden 4ig vagyok iskolában, a többi napokon hamar végzek. A kiskutya kiíbrná azt,hogy ilyen sokáig legyen egyedül a nap nagy részében? Péntekenként járok haza busszal, akkor vinném magam haza mert gondolom 1,5 napot nem bírna ki egyedül és nem is akarom ilyennek kitenni.

Jövőre jön fel a tesóm is a városba tnaulni. akkor már nem lenne mindig egyedül várjak addig?


2014. jan. 2. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem várj addig mert eleinte rengeteg meló van egy kiskutyával, és más lenne egy udvaron ahol még van mozgás, el tudja foglalni magát,nem pisil a szőnyegre, de egy lakásban, főleg amíg nem szobatiszta elég macerás lenne. Az én kutyám egy óra egyedüllét után is felásta a fél kertet, ha a lakásba tettem volna órákra szerintem már bútor sem lenne. :)
2014. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez csak a jelen. De később mi lesz? Most magányos vagy, ezért akarsz egy kutyát. De ha később lesz barátod/barátnőd? Akkor is olyan fontos lesz a kutya, hogy nem hagyod magára és foglalkozni fogsz vele?


Egyébként alap esetben egy kölyök kutyát 3-4 óránál tovább nem szabad magára hagyni. Pisilnie, kakálnia, ennie kell többször egy nap, és sokat kell vele foglalkozni, főleg az első pár hónapban.

2014. jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen körülmények közé ne vegyél kutyát. Az is élőlény, gondold el te hogy éreznéd magad ennyi ideig a négy fal közé zárva.


Azért sem javaslom az állatot, mert ugyan most magányos vagy de mi van ha mondjuk két hónap múlva már nem leszel az? Ne azért vegyél állatot mert egyedül vagy, hanem mert egyébként szeretnél.

2014. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján nem ajánlom. Én 36 évet éltem kutyákkal, nagyjából talán van rálátásom a kutyák igényeire (beleértve a lelkieket is). Inkább javasolnám a halakat, kistestű papagájt vagy zebrapintyet. Ezek is szépek és kedvesek és lehet velük kielégíteni a gondozási ösztönt, viszont ott lehet hagyni őket akár több napra is.


A magányosság ellen meg emberi társaság kell, inkább ebbe az irányba kellene nyitni.

2014. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kutya érdekében ne.

A kutyázás egy életforma,nem pedig magányűző.


Egy kölyök milliószor macerásabb,mint egy felnőtt és ahogy hozzád kerülne,legalább 5-7 napig nem szabad egyedül hagyni.

3-4 óránként le kell vinni,hogy szobatiszta legyen,és mivel azt írtad tanulsz,ergo nem dolgozol,gondolom a szüleid tartanak el.

Egy kölyök kutya az első pár hónapban a legdrágább (10-15 ezer +kaja) majd csak az etetési és esetleges állatorvosi költség marad,ami nem hulladékon tartva is jó pár ezer plusz kiadás havonta.

Erre jön még,ha fajtatisztát szeretnél,akkor az 100 ezertől indul,a menhelyi keverékek nyilván sokkal olcsóbbak,sőt,van ingyen is.


De a te életmódodba nem való kutya.

Egy kutya 10-15 évre felelősség.

2014. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amíg ennyi időt lenne egyedül,ne.Arra is gondolj,hogy a kölyköknek sokszor túl sok ez az idő,ennyit szobatisztán biztosan nem bír ki,emellett vonyíthat,ugathat,amit a szomszédok nem biztos,hogy tolerálnak és sokba is kerül.Viszont lehetnél ideiglenes befogadó.Sokszor keresnek szervezetek akár kisebb szobakutyáknak is helyet.Nézd meg a különböző fajtamentőket.Lenne társaságod és tapasztalatot is szereznél.
2014. jan. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Majd jövőre amikor jön a tesód a városba! Egy kölyökkutya ha nem is egésznapos de hatalmas időt, türelmet, szeretetet és figyelmet von maga után. A későbbiekben nekek és a kutyosnak se lenne érdeke, hogy így nevelted!
2014. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. Igazatok van tényleg nem fér bele így a mindennapjaimba egy kölyök. :) Majd ha több időm lesz :)
2014. jan. 5. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!