Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem sokára 2 kiscicát fogok...

Nem sokára 2 kiscicát fogok örökbefogadni. Benti-kinti cicák lesznek és az "alom" kérdéssel kapcsolatban kérnék segítséget? Többi lent.

Figyelt kérdés
Én jelenleg a ház felső szintjén lakom egy kis erkéllyel. A cicáknak nagyrészt az erkélyen lenne a helyük mivel beengedni őket csak a szobába, és csak nappal fogom éjszakára semmiképp. A fel és lejáratot az erkélyen megoldjuk, bár egy kiscica esetében még elég kérdéses mennyire fog tudni lemászni, de ha nagyobb lesz biztos könnyebb lesz neki. A kérdés valójában arra irányulna, ha a cicáknak wc-re kéne menniük mit kezdjek velük? Hogy tanítsam meg nekik hogy az adott hely alkalmas erre a célra, majd nagyobb korukban azt hogy másszanak le? (kis korukban azért nem akarom hogy lent legyenek felügyelet nélkül mert a kutyánk elég nagy és félek hogy nem vigyázna rájuk, még a jelenlegi macskánkat is néha megcsapja véletlenül a farkával.)

#macska #szoktatás #cica #örökbefogadás #alom kérdés #kiscica tanítás
2020. máj. 25. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Erkélyre tegyél egy tálca almot. Nem nagyon kell nekik tanítgatni, valahogy ösztönösen rájönnek, hogy hová kell elvégezni a dolgukat.

A le - és felmászás se lesz nekik gond, hidd el.

2020. máj. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk maguktól rájöttek az alom használatára, nem kellett tanítani nekik. Azóta mindig keresik az almot. Ha letakarjuk nap közben valamivel, akkor addig operálnak, míg le nem szedik a takarást róla. Szóval nem lesz gond vele. A legjobb megoldás talán az lenne, hogy erkélyen és a földszinten is legyen egy alom, hogy biztosan tudják használni valamelyiket.
2020. máj. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát igen ez lenne a lényeg, hogy én nem szeretnék almot használni, csak a nagyon muszáj az elején.

A nagymacskánk mindig kinti cica volt, elég nagy a területünk és Ő mindig kint végzi a dolgát. Én is ezt szeretném, de kezdetben a kiscicákat nem akarom levinni nehogy bajuk essen.:)

2020. máj. 25. 12:36
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk van bent alom, kezdetekben csak bent volt a cica, utána lett kijárós. Kb sosem használja az almot, mindig kimegy a dolgára, csak akkor végzi bent, ha mondjuk szakad az eső, és nagyon vizes meg sáros minden :D
2020. máj. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
És az erkélyről nem tudnak leesni??
2020. máj. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Bocsi, de ez eleve úgy ahogy van, elvetélt ötlet.


Az erkélyről úgy fognak leesni, hogy "öröm" lesz nézni, nem véletlen, hogy benti cicáknál KÖTELEZŐ a macskaháló. Nem a szökést, kirándulást gátolja, hanem az életveszélyes zuhanásoktól védi a macskát.


Az, hogy amíg kicsik, nem engeded ki őket, dicséretes, de ez a kizárom az erkélyre dolog vicc.

A macskaalomtól nem kell félni, napi egyszer kitakarítod és nincs vele gond.


De ez az emeleten bejárkálós dolog életveszély. Vagy legyenek csak bentiek, és akkor az erkélyre cicaháló (amúgy ez lenne a normális), vagy legyenek csak kintiek, de akkor vállald fel, hogy nálad fogyóeszköz a macska, és ne erőlködj ezzel a variálással.


Mert ez a "legyenek bent de ne használjanak almot, legyenek az erkélyen de hogy másszanak le", ez annyi sebből vérzik, hogy semmiképp se fog működni...

2020. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod tudni megúszni az almot. Miután nem tudnak szólni, hogy pisilni/kakilni kell - és ezt nem fogod észrevenni rajtuk -, összevissza odacsinálnak majd. A jobbik eset, ha "csak" a virágjaid földjét kaparják ki, és ott végzik el a dolgukat..
2020. máj. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát de nálunk pont az lenne a jó ha csak a "virágok földje közé" csinálják. Mint mondtam hatalmas a telkünk és igazából ott csinálhatnák ahol szeretnék, én csak nappalra akarom őket beengedni, ha mondjuk aludni akarnának, ne zargassa őket a kutya:)

A 6osnak üzenném, hogy talán tudod milyen az erkélyünk vagy talán azt hitted kib@szom őket oda aztán legyenek nyugodtan? Mert én ilyet nem írtam. Az erkély szerencsére zárt, ha nagyobbak lennének tudnának max felugrani rá. Van külön helyük kint az erkélyen csináltam nekik kisházat amit szerintem max pici korukba fognak használni, ezenkívül van helyük bent a szobámba is. Egyébként nem a 10.en lakom nem vagyok különösen magasan:)

Egyébként meg az, hogy fogyóeszköz a macska nálam ki kérem magamnak. A jelenlegi macskám 8 éves teljesen rendben van, de mint írtam Ő mindig csak kinti macska volt max a teraszra jött/jön fel aludni néha. Meg az hogy egy MACSKÁT féltesz attól hogy leesik azért kicsit vicces. Anno a 8 éves macskánkat mikor még kölyök volt önmagától felmászott az egyik fára vagy 5 méter magasan aztán szépen lejött. Én nem félek attól hogy "leesnek" de mint irtam erre lehetőség sincs.

2020. máj. 25. 13:22
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja és nagyon köszönöm a 4es válaszolónak a válaszát. Én is valahogy így szeretném hogy legyen, remélem sikerül rászoktatni őket hogy kint végezzék a dolgukat:)
2020. máj. 25. 13:24
 10/13 anonim ***** válasza:
És télen is kibszod őket a mínuszokba?
2020. máj. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!