Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fehérje túladagolás-->veseelég...

Fehérje túladagolás-->veseelégtelenség. Genetika, vagy én okoztam?

Figyelt kérdés
3 hónaposan lett először vesegyulladása, nagyon rosszul nézett ki a helyzet. Azután 8 hónaposan újra, de akkor már vérvizsgálattal együtt kiderült, hogy fehérje túladagolás miatt van. Purizon és Applaws tápokat evett akkoriban, mellé napi 2x konzervet(mac's, animonda, feringa) vagy főtt tojást vagy sült húst vagy sült halat. Az állatorvos azt javasolta, hogy ne kapjon semmi mást a tápon felül. De azóta is egyszer eszik, egyszer nem. Néha kótyagos, néha egésznap játszik. Nem tudom, hogy ez csak finnyásság vagy tényleg nem javul a helyzet. Időnként annyit teszek, amikor már nagyon nem eszi a tápot(gyerekként rászokott a változatosságra, most nehéz neki egyfélét ennie), hogy táp helyett konzervet adok, mellé főzök zöldségeket és kb 2/3 vagy fele a konzerv a többi zöldség. Ennek mindig nagyon örül. De a lényeg, hogy lehetséges, hogy egy macskát túladagoltam fehérjével? Létezik macskáknál ilyen? Mert a doki is furán nézett, hogy magas a mittomije, ami azt jelentette, hogy fehérjetúladagolása van. Szóval genetika, vagy ennyire elcseszett vagyok?

#macska #genetika #fehérjetúladagolás
2020. máj. 26. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha két hónapos korától ennyire tömted akkor igen, valószínűleg a te hibád.


Eleve a kölyök tápokban magasabb a fehérje, ami okés is lenne, de ha te ezt naponta megtetézted sülthússal, tojással, akkor az elég nagy fehérje dózist jelentett a szervezetének.


Ha az orvos egyértelműen kijelentette, hogy fehérje túladagolás okozza a bajt, akkor én nem kérdőjelezném meg.

2020. máj. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Azért macskánál nem igazán van olyan, hogy fehérjetúladagolás. Plane nem 3 hósan. A macska még a glükózt is fehérjéből állítja elő magának. Itt biztos, hogy van valami más is a hátterben.
2020. máj. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem a dokit kérdőjelezem meg. A vérteszt egyértelműen kimutatta, amin a doki is meglepődött. Csak az jutott eszembe, hogy a macskák húst hússal esznek, folyamatos fehérjedömping, ráadásul nem én vagyok az egyetlen, aki a száraztáp mellé mást is ad, ami általában nem zöldség(vagyis nálunk most már az), mégsem kap egyik se fehérjetúladagolást.
2020. máj. 26. 09:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Már rég megcáfolták ezt a magas fehérje = veseelégtelenség dolgot. Nézz utána.
2020. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Húst hússal esznek, de nem tápot konzervvel, tojással és hússal. Már önmagában a tojás is sokkalta több fehérjét tartalmaz, mint amire egy kiscicának szüksége van. (Nagytestű kutyáknak is max 1 tojás javallott egy héten)

3 hósan meg simán előjöhet ilyen probléma, egy aprócska szervezetet is könnyen túl lehet terhelni.

2020. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De sokan mások is ezt javasolják, hogy táp mellé lehet adni húst, vagy konzervet, néha tojást, halat stb. Ő is csak ritkán kapott, leginkább konzervet, aminek kb 10% a fehérje tartalma amúgy, míg a tápnak 40 körüli. Aztán időnként, ha volt itthon, akkor neki külön sütöttem meg egy fél csirkecombot, vagy egy darab fagyasztott tőkehalfilét. kéthetente tojást, májat.
2020. máj. 26. 11:07
 7/9 A kérdező kommentje:
De akkor mit kéne adnom? Gyengébb tápot? Vagy ha a konzervet felesben adom zöldséggel, akkor az mehet táp mellé?
2020. máj. 26. 11:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már, egy ragadozó állatnak mi baja lenne a fehérjétől. Már rég kihaltak volna a macskák ha azt figyelik, hogy a zsákmánynak csak 25%a legyen fehérje. Evoluciós zsákutca lenne a faj.

Inkább a sok gabona barmolja szét a macskákat, ami a tápokban van.

2020. máj. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gabonamentes macskakajákat kap, bár én is megfigyeltem, hogy ha belerág a szárított zsemlébe, fáj tőle a hasa.
2020. máj. 26. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!