Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen normális minőségű...

Milyen normális minőségű nedves macskakonzervet vegyek 4 kinti cicának?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A sztori röviden annyi, hogy a szomszédok elköltöztek és hátrahagytak 4 felnőtt kandúrt. A cicák egészségesek, féreghajtót és bolha/kullancs elleni cseppet már adtam neki. A száraztáp is megvan ami normális minőségű de megtudom nekik venni. A ciluk eléggé soványak ezért akarom így a nyáron és az ivartalanítás előtt kicsit helyrepofozni a kondijukat. Ezek a sparos, auchanos konzervek a 4% hústartalommal nem annyira bizalomgerjesztők viszont a jobb hústartalmuak már ilyen 600 - 800 ft körül van. Napi szinten azért ez húzos lenne, mert négyen simán megesznek egy konzervet egy nap. Egyedül nevelem a lányom szóval annyira nem vagyok eleresztve anyagilag ezért szeretném a tanácsotokat kérni, hogy mit ajánlatok.
2020. jún. 1. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Száraztápot vegyél , fressnapf Premier . Konzervek zselek hulladekok viz . Jelezz nekik hogy 1 hetük vsn az elvitelükre vagy állatvedőknél rendőrsegen feljeleted őket stb ....
2020. jún. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
száraztáp mindenképp, maradékok, esetleg a közelben ahol tudsz, jófej szomszédoknál érdeklődni a közös cél érdekében, hogy akiknél nincs kutyus-cicus, más háziállat, maradékot begyűjteni és odaadni nekik.
2020. jún. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Nagyon rendes tőled, hogy így törődsz a macskákkal:) A jó minőségű nedves tápok tényleg drágák, főleg ha 4 macskának kell venni. Én azt mondom, hogy ha tényleg jó minőségű száraz tápot kapnak, akkor a nedvesből jó lehet a whiskas meg stb. is, hisz nem is a te macskáid(vagy megtartod őket?). Esetleg nézz szét állateledel boltokban, menj be a fressnapfba vagy rendelj netről.Sok jó minőségű macskakaját ismerek, de egyik sem olcsó.
2020. jún. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk 5 macskánk van, mi nyers hússal etetjük őket nagyrészt, az a "főétel", csirkenyakat és farhátat szoktunk főként adni, ezeknek kilója 300 ft körül van. Mi egy kilót szoktunk adni, mert egy kiskméretű kutyánk is van, de kb. az 1/3-a így is megmarad, azt a környék macskái viszik el. Szerintem a 4 cicának elég lenne fél kiló nyers hús egy napra, plusz mellé napközben mi szoktunk kirakni nyers tápot és alutasakos nedves tápot/konzervet, ha nagyon legyeskednek körülöttünk.
2020. jún. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Száraztáp legyen jófajta, abból 50-80gramm/macska/nap megesznek, míg konzervből fejenként 40dekát is betolnak(tapasztalat) és még éhesek, mert nincs benne elegendő tápanyag nekik.

Száraz eledel mellé csirke zúza/szív/nyak/kevés máj, ami vitamindús, de ezek mind olcsóbb húsfélék, nyersen vagy meg is főzheted nekik. Én ha főzök a kutyáimnak ilyenek szoktam, meg mellé rizst(a cicák nem szeretik a rizst és felesleges is nekik), meg főtt zöldség(cukkini, répa, édesburgonya, cékla, cicáknak is megpróbálhatod, enyémek szeretik, de nem muszáj, ikább húsfélét adj, mert ragadozó).

Konzervfélét ritkán, nasiba inkább csak vacsi után, vagy ha táp van, akkor vízpótlásnak, mert jól úgysem laknak tőle, de 70-80% nedvességtartalma van, szóval arra jó. De ha nyers vagy főtt hússal fogod etetni, olyankor konzerv sem kell, de táp mellé adhatsz keveset.

Jó cicázást, ha esetleg vállalnád, hogy gondoskodsz róluk, akkor nem rtana ivartalaníttatni őket, akár szólhatsz állatvédőknek is, hogy segítsenek be anyagilag, értékelni fogják.

2020. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha húst kapnának. A comb elég olcsó, én azt javaslom főzve. Az a legjobb, ha a soványság ellen ezzel lépsz fel! (Tapasztalat.)
2020. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!